Niespokojna noc w Tarnowie i regionie – strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy
access_time 2017-10-06 08:57:00
W nocy z czwartku na piątek nad Tarnowem i całą małopolską przeszedł front z silnym wiatrem. Wiatr wiał w porywach do 100 kilometrów na godzinę.

W Tarnowie i regionie od 22:30 Strażacy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych nieustanie wyjeżdżają do interwencji. Większość interwencji związana była z likwidacją połamanych konarów i drzew, które spadły na ulice.

- Do tej pory podjęliśmy ponad 70 interwencji. Poza połamanymi drzewami i konarami na ul. Mościckiego w Tarnowie został zerwany baner reklamowy, w miejscowości Wierzchosławice w godzinach porannych uszkodzone zostało blaszane ogrodzenie terenu budowy. Trzecią poważniejszą interwencją był zerwany dach na budynku gospodarczym w miejscowości Lichwin w gminie Pleśna. - komentuje Paweł Mazurek z Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.

Straż Pożarna tej nocy działa na terenie gmin: Lisia Góra, Żabno, Tuchów, Radłów, Skrzyszów, Zakliczyn, Wierzchosławice, Wojnicz, Pleśna, Gromnik, Ryglice i gmina Tarnów.

Orkan Ksawery przeszedł przez całą Polskę. W całym kraju było blisko 10 tysięcy interwencji Państwowych Straży Pożarnych. W skutek wyrządzonych szkód dwie osoby zmarły, 39 zostało rannych, w tym ośmiu strażaków.

Jeśli chcielibyście się z nami podzielić swoimi zdjęciami możecie je przesłać na adres redakcja@tarnow.net.pl w temacie wiadomości wpiszcie „Mój Tarnów”.

Komentarze...