Spacery w Parku Piaskówka wygodniejsze
access_time 2017-10-11 06:12:00
Jak informuje magistrat, dobiega końca budowa nowych alejek w parku na Piaskówce oraz remont już istniejących. To kolejne prace, dzięki którym park będzie sprzyjał rekreacji i wypoczynkowi.

Nowe alejki powstają przy odnowionym dwa lata temu stawie, a już istniejące w jego pobliżu - są remontowane. Łącznie prace obejmują około 300 metrów długości parkowych ścieżek. Na remontowanych alejkach powstaje nowa podbudowa z kruszywa kamiennego i nowa betonowa nawierzchnia. Przy alejkach pojawią również elementy tak zwanej „małej architektury” - kosze na śmieci, ławki i stojaki na rowery, a nad stawem (od strony zachodniej) zamontowana zostanie również barierka zabezpieczająca. Zakończenie prac jest planowane na najbliższe dni, ich koszt wyniesie ponad 295 tysięcy złotych.

Latem w parku na Piaskówce powstało również miejsce do grillowania, dwie zadaszone altany z betonowym grillem, dwoma stołami i ławkami. W parku można też grać w szachy – na wniosek rady osiedla w pobliżu stawu stanęły dwa betonowe stoły do gry z krzesełkami. W bezpośrednim sąsiedztwie stawu i miejsca do grilowania powstaje również bulodrom - plac do gry w coraz bardziej popularne bule.

Komentarze...