Zwycięstwo piłkarzy ręcznych SPR PWSZ Tarnów
access_time 2017-10-03 10:30:00
W czwartej kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej mężczyzn zespół SPR PWSZ Tarnów podejmował we własnej hali drużynę Olimpia Medex Piekary Śląskie. Przed tym spotkaniem obydwa zespoły miały identyczną ilość punktów oraz identyczny stosunek bramek i tym samym zajmowały ex aequo czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Tarnowscy szczypiorniści nie najlepiej spisywali się w pierwszych minutach meczu. Popełnili wiele błędów, zawodziła przede wszystkim skuteczność co przełożyło się na wysokie prowadzenie gości  8:1. Zawodnicy SPR-u przetrzymali jednak te chwile słabości, w połowie pierwszej odsłony zaczęli grać znacznie skuteczniej, bardzo dobrze działała obrona, dzięki czemu systematycznie odrabiali straty i schodząc na przerwę na tablicy widniał wynik 16:16. Druga połowa spotkania była bardzo wyrównana jednak to tarnowianie cały czas mieli niewielką przewagę, którą utrzymali do końca meczu ostatecznie wygrywając 33:31.

Szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów z dorobkiem 9 punktów awansowali na drugie miejsce w ligowej tabeli. Kolejny mecz rozegrają w najbliższą sobotę w Legnicy z tamtejszą drużyną MSPR Siódemka Miedź.

SPR PWSZ Tarnów - Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 33:31 (16:16)
Najwięcej bramek: dla SPR-u - Michał Kubisztal 8, Daniel Dutka 6, Damian Misiewicz, Albert Sanek - po 4; dla Olimpii - Arkadiusz Miszka 7, Łukasz Płonka 5, Maciej Chromy 4