Dużo wniosków o 500+
access_time 2017-09-07 06:12:00
Blisko 5,5 tys. wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+ przyjął w sierpniu Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie. Osoby, które złożyły te wnioski do 31 sierpnia mogą liczyć na to, że pieniądze za nowy, zaczynający się 1 października, okres zasiłkowy, trafią na ich konta już w październiku. W przypadku wniosków złożonych we wrześniu, wypłata nastąpi natomiast najpóźniej do 30 listopada - informują urzędnicy.

Drogą elektroniczną wpłynęły 1873 wnioski. W większości były to wnioski składane na drugie i kolejne dziecko w rodzinie, które nie są uzależnione od kryterium dochodowego. Z pozostałych 3570 wniosków złożonych drogą tradycyjną, aż 2748 to wnioski składane na pierwsze dziecko w rodzinie, czyli uzależnione od kryterium dochodowego.

Tarnowianie najczęściej składali wnioski w punktach znajdujących się w centrum miasta, czyli w Urzędzie Miasta przy ul. Goldhammera 3 (parter - sala nr 8) oraz w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy al. Matki Bożej Fatimskiej 9 (parter). Przypomnijmy, że wnioski składać można także na ul. Chemicznej 10 oraz na ul. Granicznej 8A (I piętro – pokój nr 1), przez Internet za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, poprzez bankowość elektroniczną w wybranych bankach, a także poprzez system teleinformatyczny udostępniony przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Przy okazji tej informacji warto wspomnieć, że w sierpniu do MOPS wpłynęło 1998 wniosków o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz 468 wniosków o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego.

Komentarze...