BWA zaprasza dzieci na wakacyjne warsztaty
access_time 2017-08-07 06:46:00
Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza na cykl warsztatów z Teatrem Chrząszcz w Trzcinie. Zajęcia potrwają od środy do piątku.

Prowadzenie: Marta Skrocka i Cezary Skrocki

Koszt: 30zł/os. (za trzy dni)

Obowiązują zapisy: kubisztal@bwa.tarnow.pl

GRUPA I
dla dzieci w wieku 6-9 lat

9.08, g.10.00-12.00 - "Jak zrobić mapeta?"

Dzieci nauczą się jak w łatwy sposób wykonać lalkę pyskówkę (typu „muppet”). Z takich materiałów jak skarpeta, włóczka, wata, papier, guziki będą tworzyć śmieszne gadające stworki. Przy okazji zdobędą garść informacji na temat teatru lalkowego i rodzajów lalek. Poznają też tajniki pracy profesjonalnego lalkarza, który pokaże jak przygotowuje się do spektaklu: przeprowadzi z nimi krótką rozgrzewkę i ćwiczenia dykcyjne. Uwieńczeniem warsztatów będą krótkie scenki odgrywane lalkami przez uczestników.

10-11.08, g. 10.00-12.00 - "Ekomarionetki"

Marionetka to najbardziej skomplikowana forma lalkarska. Postaramy się przybliżyć jej budowę na przykładzie prostych konstrukcji z materiałów z recyclingu: rolek po papierze, wytłoczek po jajkach, ale też sznurków, patyków, kolorowych papierów i innych ozdób.

GRUPA II
dla dzieci w wieku 10-12 lat

9-10.08 - g. 12.00-14.00 - "Lalki Jerzego Koleckiego"

Spróbujemy wykonać kukły inspirowane projektami Jerzego Koleckiego, który wprowadził do teatru "Rabcio" lalki typu kukła i jawajka. Są to lalki prowadzone od dołu na kiju, których ręce lub inne ruchome elementy umocowane są na czempuritach.

11.08 - g. 12.00-14.00 - "Spotkanie z aktorem" 

Spotkania warsztatowe dla dzieci i młodzieży przybliżające wiedzę o teatrze i pracy aktora lalkarza. Uczestnicy poznają różne rodzaje lalek: muppety, pacynki, kukły, jawajki, marionetki. Spróbują też wykonać profesjonalne ćwiczenia dykcyjne i aktorskie oraz podejmą próbę improwizacji teatralnej.

Komentarze...