Maluch dla Toma Hanksa w Tarnowie!
access_time 2017-08-03 10:15:00
Legenda polskiej motoryzacji wyrusza w podróż do Hollywood, ale po drodze odwiedzi... Tarnów! 1. sierpnia w Gemini Park Tarnów pojawił się Fiat 126p przygotowany specjalnie dla laureata dwóch Oscarów - Toma Hanksa!

Strefa restauracyjna centrum handlowego od 1 do 13 sierpnia będzie miejscem prezentacji tego wyjątkowego pojazdu, przygotowanego dla sławnego aktora. Maluszka będzie można podziwiać, robić sobie pamiątkowe zdjęcia, ale również wpisać się do księgi, która zostanie przekazana do rąk własnych Tomowi Hanksowi.

Wyjątkowy Maluszek trafił do Tarnowa dzięki zaangażowaniu właściciela centrów handlowych Gemini Park - Rafała Sonika, który ufundował samochód oraz inicjatorce wielu akcji społecznych
i charytatywnych - Monice Jaskólskiej - właścicielce salonów J. Fryderyk. Do akcji dołączyły firmy Carlex Designe i BB Old Timer Garage, które na swój koszt wyremontowały samochód. Polskie linie lotnicze LOT przewiozą samochód do Los Angeles, a firma JADEZABIORE.PL transportuje samochód na terenie Polski i Stanów Zjednoczonych.

Tom Hanks to hollywoodzki aktor, który zaskarbił sobie sympatię Polaków, publikując przed kilkoma miesiącami na portalu społecznościowym zdjęcia przy polskich Fiatach 126p, na które natrafił przebywając w Budapeszcie. Monika Jaskólska, mieszkanka Bielska-Białej, gdzie produkowane były pierwsze egzemplarze „Maluszka”, wpadła na pomysł, by sprezentować aktorowi samochód. Do akcji przyłączyło się wiele firm i instytucji, a także znanych osób, w tym Rafał Sonik - zwycięzca Rajdu Dakar i właściciel centrów handlowych Gemini Park. Został on Dobrym Duchem akcji, fundując Malucha dla Toma Hanksa, którego uroczyście odsłonięto 9 lipca, w bliźniaczym Centrum Handlowym Gemini Park w Bielsku-Białej.

Inicjatywa z czasem przerodziła się w akcję charytatywną, dzięki czemu zbierana początkowo kwota na remont Fiata, ostatecznie zasili konto Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Sam Tom Hanks postanowił również, że podwoi zebraną sumę pieniędzy. Maluch jeszcze nie dotarł do Hanksa, ale ten już okazał swoją radość i podziękował organizatorom akcji w specjalnym wideo, które zostało odtworzone 9 lipca, podczas odsłonięcia Malucha.

Najważniejszy kurs do Hollywood, za który odpowiadają Polskie Linie Lotnicze LOT, Polski Fiat 126p obierze już za trzy miesiące w październiku. Nasz pogromca szos wcześniej odwiedził już Ustkę, miasto partnerskie Bielska-Białej.  

Komentarze...