Słoniki rozdeptały spadkowicza
access_time 2017-07-08 07:52:00
Przygotowująca się do nowego sezonu Bruk-Bet Termalica Nieciecza odniosła przekonywujące zwycięstwo ze spadkowiczem z Ekstraklasy - Górnikiem Łęczna.

Podopieczni trenera Mariusza Rumaka objęli prowadzenie już w 7. minucie, kiedy to piłkę do bramki Łęcznian skierował Samuel Stefanik. Górnicy odpowiedzieli bramką Jareckiego i było to zarazem ich ostatnie trafienie. Następnie rozpoczął się prawdziwy koncert zespołu z Niecieczy. Kibiców powinna cieszyć zwłaszcza wysoka forma nowego napastnika, pozyskanego co ciekawe z Górnika Łęczna - Bartosza Śpiączki. Swój debiut w zespole z Niecieczy udokumentował zdobyczą dwóch goli: w 34 i 69 minucie. Ponadto trafienia na swoim koncie zapisali Piątek oraz Miković. W bramce Słoników zadebiutował Słowak Jan Mucha, a w obronie pierwsze spotkanie w pomarańczowej koszulce rozegrał pozyskany z Sandecji - Kamil Słaby.

Bruk-Bet Termalica – Górnik Łęczna 5:1 (2:1) 1:0 Stefanik 7, 2:1 Śpiączka 34, 3:1 Śpiączka 69, 4:1 Piątek 84, Miković 89  -  1:1 Jarecki 29.

Bruk-Bet Termalica: Mucha – Słaby, Putiwcew, Kupczak,  Fryc – Miković, Piątek, Jovanović, Stefanik (46 Gutkovskis), Guba (15 Wróbel 68 Misak) – Śpiączka.

Górnik: Prusak – Kasperkiewicz, Pitry, testowany, testowany – testowany, Bonin, Tymiński, Sasin, Jarecki – Szysz.

Spotkanie z Górnikiem Łęczna było ostatnim testem, jaki czekał zawodników z Niecieczy podczas przygotowań w Woli Chorzelowskiej. Swój pierwszy mecz w nowym sezonie Słoniki rozegrają już 16 lipca, podejmując na własnym stadionie Jagiellonię Białystok. W nadchodzącym sezonie nie zmienią się ceny biletów na mecze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Jego spotkania z najlepszymi zespołami Ekstraklasy będzie można oglądać już za 15 złotych.