Miasto sfinansuje remont ogrodzenia zabytkowego kościoła
access_time 2017-05-15 06:22:00
Miasto przekaże blisko trzydzieści tysięcy złotych na remont muru ogrodzenia zabytkowego kościoła pw. Najświętszej Panny Marii Wniebowziętej „na Burku” w Tarnowie. Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela i ks. Piotr Mamak podpisali umowę w sprawie przekazania dotacji na ten cel.

O przyznanie dotacji parafia zwróciła się w związku tym, że zły stan ogrodzenia świątyni wymaga podjęcia pilnych prac remontowych. Władze miasta wniosek zaakceptowały, a ostateczną decyzję w tej sprawie podjęli tarnowscy radni przyjmując projekt uchwały w tej sprawie podczas sesji Rady Miejskiej.

Pieniądze zostaną wykorzystane na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane związane z remontem i przebudową obiektu. Obejmą one między innymi demontaż istniejącego ogrodzenia do poziomu fundamentów ceglanych, wykonanie poziomej izolacji, oczyszczenie i wzmocnienie struktury kamienia oraz odtworzenie muru kamiennego wraz z uzupełnieniem brakującego kamienia. Ponadto zostanie wykonane nowe zadaszenia muru wraz z pokryciem gontem. Całość robót ma się zakończyć do końca maja.

Dodajmy, że zabytkowy, drewniany, gotycki kościół Najświętszej Panny Marii jest jednym z najstarszych drewnianych kościołów w Małopolsce.

Komentarze...