Pociąg Retro jutro zawita do Tarnowa
access_time 2017-05-12 08:05:00
Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” ma na celu promocję atrakcji turystycznych oraz dziedzictwa historii kolei w Małopolsce i obejmuje przejazdy historycznym taborem kolejowym ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce wraz z atrakcjami na pokładzie pociągów oraz podczas postojów na poszczególnych stacjach i przystankach.

13 maja zabytkowy pociąg wyruszy na ziemię tarnowską. Przemierzy trasę kolejową z Nowego Sącza przez Bobową, Gromnik, Ciężkowice, Tuchów do Tarnowa. Celem podróży będzie zwiedzanie atrakcji Tarnowa a także zapoznanie się z atrakcjami i ciekawostkami miast i gmin leżących na trasie przejazdu.

Dodatkową atrakcją, będzie ogólnodostępny przejazd na trasie Tarnów – Tuchów – Tarnów, dzięki któremu każdy zainteresowany będzie mógł odbyć przejażdżkę w wagonach z lat 1920 – 1939.

W programie atrakcji przewidziano również m.in. występy muzyczne w pociągu i na wybranych stacjach, degustację dań kuchni regionalnej, udział grup rekonstrukcji historycznych a także zwiedzanie Izby Tradycji Kolejarzy Węzła Sądeckiego.

Skład pociągu zestawiony z parowozu Ty42-107 z 1946 roku oraz wagonów typu oraz Bi z lat 1925-1930 oraz Bhuxz z 1939 roku – taboru z kolekcji Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce.

Zapraszamy wszystkich chętnych do przybycia na małopolskie stacje kolejowe tym dniu i obejrzenia zabytkowego parowozu i wagonów oraz na przejażdżkę na trasie Tarnów – Tuchów – Tarnów.

Rozkład jazdy pociągu historycznego:

Nowy Sącz odjazd 9:08, Tarnów przyjazd 12:55. Powrót z Tarnowa do Nowego Sącza o 16:37.

Kurs ogólnodostępny do Tuchowa: Tarnów odjazd 14:03, Łowczówek Pleśna 14:19, Tuchów przyjazd 14:49. Odjazd z Tuchowa 15:10, Łowczówek Pleśna 15:38, Tarnów przyjazd 15:54.Bilety będą dostępne tylko u obsługi pociągu.

Uwagi organizacyjne:

  • Dziecko do lat 4. może podróżować bezpłatnie na kolanach rodziców.
  • Sprzedaż biletów wyłącznie u obsługi pociągu w dniu przejazdu – nie jest prowadzona rezerwacja miejsc.
  • Bilety w cenie 20 zł tam/powrót lub 10 zł w jedną stronę u obsługi pociągu, dzieci do 16 lat – 50% zniżki

Więcej na: http://kolejegalicyjskie.pl/​

FOTO: http://kolejegalicyjskie.pl/​

Komentarze...