"U Krajan" - wystawa fotografii Przemysława Sroki - wernisaż już jutro
access_time 2017-05-19 07:52:00
Fotograf, na co dzień współpracujący między innymi z tarnow.net.pl staje się powoli specjalistą od Wschodu. Kolejna podróż zaowocowała kolejną, bardzo ciekawą wystawą, zatytułowaną nieco przewrotnie " U Krajan". Wernisaż wystawy już w sobotę, 20 maja w Kawiarni Hybryda, początek o godz. 20.

- Reportaż „U KRAJAN" powstał w czasie kilku podroży do Ukrainy w 2016 roku na teren Obwodu Lwowskiego i Zakarpackiego. Moim celem było pokazanie Ukrainy nie tylko w świetle aktualnego konfliktu zbrojnego. Fotografie które wybrałem pokazują miejsca i ludzi, którzy szczególnie zwrócili moją uwagę. Taki widok Ukrainy widzę przez obiektyw mojego aparatu i wiem, że jeszcze nie raz tam wrócę bo nieustająco jestem ciekaw zmian jakie tam zachodzą - przekonuje autor zdjęć.

Przemysław Sroka jestem absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie i Studium Reklamy w Krakowie. Jako fotoreporter współpracuje z tarnowskim portalem internetowym www.tarnow.net.pl , oraz instytucjami kultury (BWA Tarnów, Tarnowskie Centrum Kultury, Centrum Sztuki Mościce). Jest autorem zdjęć prasowych, reprodukcji katalogowych, fotoreportaży.

Wystawa fotografii U KRAJAN odbędzie się w ramach Krakow Photo Fringe 2017.

Komentarze...