„Misyjne Święto Dzieci” czyli dzień dziecka w przestrzeni misyjnej
access_time 2017-05-19 06:53:00
W niedzielę, 21. maja do Muzeum Etnograficznego w Tarnowie (ul. Krakowska 10) zaproszone są wszystkie dzieci z Tarnowa i całej diecezji. O godzinie 15 już po raz siódmy rozpocznie się tam Misyjne Święto Dzieci, czyli największe w okolicy świętowanie dnia dziecka w wymiarze misyjnym! Terenem Muzeum na jedno popołudnie zawładną dzieciaki, bo to w końcu ich święto!

Jak co roku – dobra zabawa i mnóstwo śmiechu gwarantowane! Drodzy Rodzice, Dziadkowie, Opiekunowie wszelkich grup parafialnych, Nauczyciele – zabierzcie swoje pociechy i przybywajcie do Tarnowa! To niezwykłe święto ukazuje dzieciom w jakich warunkach żyją ich rówieśnicy, tym samym poszerzając ich horyzonty i uwrażliwiając na potrzeby innych.

Główną atrakcją jest udział w konkurencjach, zdobywając sprawności do „Indeksu małego misjonarza”. Dzieci muszą zmierzyć się z przeprawą przez afrykański busz, łowieniem ryb w basenie, noszeniem miski na głowie, a także skakaniem na kangurze, oswajaniem lwa i żyrafy, czy własnoręcznym tworzeniem kolorowej biżuterii.

Ponadto uczniowie tarnowskich szkół będą malować dzieciom twarze i wykonywać piękne fryzury, a animatorzy poprowadzą zabawy z chustą i tańce integracyjne. Odwiedzą nas również dwie misjonarki, które podzielą się swoimi doświadczeniami posługi w szpitalu w samym środku buszu.

Już po raz trzeci odbędzie się także Godzina Misyjnych Talentów, podczas której najmłodsi będą mogli zaprezentować (indywidualnie lub w grupie) na scenie swoje różnorakie umiejętności, chętnych prosimy o zgłoszenia na adres mailowy: inicjatywa.m2@gmail.com (w wiadomości prosimy podać imię i nazwisko małego artysty oraz repertuar, który zaprezentuje). Będzie okazja do spróbowania afrykańskiego „chlebka”, nabycia pamiątek z krajów misyjnych oraz babeczek na osłodę podczas kiermaszu ciast. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Organizatorem spotkania we współpracy z tarnowskimi szkołami jest grupa młodych ludzi, których połączyła miłość do misji. Zrzeszeni w stowarzyszeniu „Inicjatywa Młodzi Misjom” już od 11 lat angażujemy się w pomoc misjonarzom pochodzącym z diecezji tarnowskiej. Wspieramy ich działalność ewangelizacyjną, a także prowadzone przez nich dzieła charytatywne.

Pragniemy opowiadać naszym diecezjanom o tak ważnej przestrzeni Kościoła jaką są misje. Prowadzimy spotkania, głównie z dziećmi, na których staramy się uwrażliwić najmłodszych na potrzeby innych, wzbudzić w nich troskę o świat i drugiego człowieka. Za działalnością animacyjną idzie też konkretna pomoc materialna – wysłaliśmy kilka kontenerów, z których dary posłużyły placówkom szpitalnym i szkołom w Republice Środkowoafrykańskiej i Kamerunie.

Organizujemy również miesięczne staże misyjne w krajach, którym niesiemy pomoc, stwarzając młodym okazję do rozeznania swojego misyjnego powołania. W tym roku szkolnym postanowiliśmy naszą uwagę przenieść na inny kontynent. W maleńkiej wiosce w centrum brazylijskiej krainy Amazonii od lat funkcjonuje świetlica parafialna, w której najmłodsi znajdują schronienie, posiłek i możliwość rozwoju.

Dzięki realizacji tegorocznego projektu o nazwie „Misja Amazonia”, udało się nam zebrać środki finansowe na zakup nagłośnienia oraz budowę zaplecza kuchennego w tej świetlicy, którą prowadzi tarnowski misjonarz – ks. Kazimierz Skórski. Zachęcamy do wsparcia naszych działań i uczestnictwa w misyjnym świętowaniu 21 maja - zapraszają organizatorzy.

Komentarze...