Nielegalne „zioło” nie trafi na tarnowski rynek
access_time 2017-05-06 07:00:00
Policjanci „kryminalni” z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód udaremnili wprowadzenie na lokalny rynek środków odurzających w ilości prawie 6000 porcji marihuany o wartości czarnorynkowej ponad 40 tyś. złotych. Susz oraz krzewy konopi indyjskiej zostały zabezpieczone w Tarnowie oraz w powiecie dąbrowskim u dwóch mężczyzn w miejscu ich zamieszkania.

Realizując podstawowe zadania wynikające z Ustawy o Policji „kryminalni” z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który w swoim mieszkaniu w bloku w Tarnowie hodował marihuanę. Zatrzymany mężczyzna, mieszkaniec Tarnowa stworzył idealne warunku dla rozwoju tych roślin. W specjalnych boksach rośliny były odpowiednio nawilżane, nawożone, naświetlane, wentylowane, ogrzewane oraz suszone. Podczas przeszukania mieszkania policjanci ujawnili i zabezpieczyli w sumie 880 gram suszu marihuany. Z zabezpieczonych roślin można uzyskać ponad 3500 porcji wartości ponad 25 tysięcy złotych.

W tym samym dniu policjanci przeszukali również mieszkanie mieszkańca Powiśla Dąbrowskiego. 27-latek w swoim domu hodował krzewy konopi indyjskich, z których pozyskiwał susz marihuany. Gdy policjanci weszli do domu ujawnili 14 krzewów konopi indyjskiej oraz susz marihuany w ilości ponad 300 gramów. Z zabezpieczonych krzewów oraz suszu można uzyskać ponad 2400 porcji o wartości ponad 15 tysięcy złotych.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do tarnowskiej prokuratury. Prokurator po zapoznaniu z materiałami zastosował wobec nich środki wolnościowe w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju. Mężczyznom przedstawiono zarzut uprawy, posiadania oraz rozprowadzania środków odurzających tj. o przestępstwo zawarte w artykułach 59, 62 i 63 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Postępowanie w sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Zachód.

Komentarze...