Tarnowianie w finale o awans do 2 LM
access_time 2017-04-28 10:45:00
Po ciężkim sezonie trzecioligowa drużyna MUKSu ostatecznie wywalczyła sobie prawo do gry w turnieju o awans do 2 ligi. Tegoroczne półfinały odbyły się w Olsztynie, gdzie tarnowianie w ciągu trzech dni zmierzyli się z zespołami Stomil Olsztyn S.A., Hensfort Przemyśl oraz KS Start Meble Dobrodzień.

W pierwszym meczu drużyna MUKSu zmierzyła się z gospodarzem turnieju. Spotkanie to nie należało do najłatwiejszych, jednak pomimo wyrównanej pierwszej połowy to tarnowianie
byli zdecydowanym faworytem i wygrali ten mecz 91:74.

W drugim meczu ich przeciwnikiem był zespół Hensfort Przemyśl, który w porównaniu
z gospodarzem turnieju okazał się trudnym rywalem. Bardzo skutecznie grający Przemyśl wysoko wygrał to spotkanie 102:77.

Najwięcej emocji było udziałem trzeciego dniu turnieju, w którym to po dwóch dnia zmagań wszystkie zespoły posiadały komplet punktów, a o grze w finale decydowała ostatnia wygrana. W tym dniu tarnowianie walczyli o awans z zespołem KS Start Meble Dobrodzień. Mecz od samego początku był bardzo zacięty, jednak po 20 minutach gry na tablicy widniał wynik 38:27 na korzyść Dobrodzienia. W drugiej połowie MUKS mozolnie zaczął odrabiać straty, głównie dzięki skutecznej grze Jacka Sulowskiego, który w całym spotkaniu w sumie zdobył 38 punktów. Spora dawka napięcia, która towarzyszyła przez cały mecz swoje największe nasilenie miała w końcówka spotkania. Na osiem sekund przed końcem po rzuty wolne wykonywała drużyna z Dobrodzienia. Po pierwszym celnym rzucie, MUKS przegrywał 73:71. Sytuacja tarnowian była fatalna, jednak jak się okazało parę sekund później wielki finał został ich udziałem. Drugi rzut okazał się niecelny. Piłka trafiła ponownie
w posiadanie przeciwnika, jednak ten popełnił błąd kroków. Na 7 sekund prze końcem spotkania piłka trafiła do rąk mocno krytego Jacka Sulowskiego. Ten bez szansy na celny rzut podał ją do Michała Skowrona, który bez chwili namysłu rzucił nią w kierunku tablicy przeciwnika. Piłka równo z syreną wylądowała w koszu i przypieczętowała zwycięstwo tarnowskiego zespołu. Dzięki tej widowiskowej wygranej MUKS „1811” UNIA Tarnów awansował do finału turnieju o wejście do 2 ligi.

Statystyki:

1 dzień
Stomil Olsztyn S.A. - MUKS 1811 Unia Tarnów 74:91 ( 20:27, 22:18, 12:24, 20:22 )
MUKS: Bogusz 0, Zaczkiewicz 0, Badełek 2, Niemczura 10, Piska 11, Sulowski 33, Szewczyk 21, Skowron 14
MVP mecz: Jacek Sulowski

2 dzień
MUKS 1811 Unia Tarnów - Hensfort Przemyśl 77:102 ( 25:22, 15:24, 17:25,20:31 )
MUKS: Bogusz 2, Zaczkiewicz 2, Badełek 0, Niemczura 5, Piska 0, Łazarz 2, Sulowski 24, Szewczyk 26, Skowron 16

3 dzień
KS Start Meble Dobrodzień - MUKS 1811 Unia Tarnów 73:74 ( 11:18, 20:16, 18:22, 17:25)

MVP meczu: Michał Skowron