Piosenki Sinatry w Lusławicach dla Via Spei
access_time 2017-04-19 06:53:00
Fundacja Kromka Chleba serdecznie zaprasza na pełen blasku i doskonałej muzyki „Wieczór z Frankiem Sinatrą" na rzecz budowy hospicjum Via Spei w Tarnowie. Muzyka prezentowana podczas koncertu przeniesie widzów do Las Vegas lat 50-tych i 60-tych, w których królowały jazz i swing, a Frank Sinatra odnosił swoje największe sukcesy. Koncert odbędzie się 13 maja br. o godz. 18.00 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

 Piosenkarz i aktor, który przez dziesięciolecia był jedną z najważniejszych postaci na kulturalnej mapie Ameryki, pozostawił po sobie ogromną spuściznę muzyczną. Do jego najbardziej znanych utworów zalicza się „My Way”, „New York, New York”, „Strangers in the Night” i wiele innych. Podczas koncertu wystąpią: obdarzony niezwykłym głosem wokalista Sławek Uniatowski oraz Big Band Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie pod kierunkiem Piotra Kostrzewy.

Wybór utworów, oryginalne aranżacje, oprawa muzyczna, udział młodych, wspaniałych wykonawców dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń. Koncert odbędzie się 13 maja br. o godz. 18.00 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Poprowadzi go dziennikarka radia RMF Classic, Magdalena Miśka-Jackowska.

Całkowity dochód z przekazanych datków zostanie przeznaczony na dokończenie instalacji w budynku hospicjum Via Spei. Koncert objęła Patronatem Honorowym Małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda.

Bezpłatne karty wstępu dostępne są dla wszystkich, którzy chcą wesprzeć budowę hospicjum Via Spei poprzez przekazanie darowizny nie mniejszej niż 80 zł:

  • w biurze Fundacji Kromka Chleba, pl. Kazimierza 5 w Tarnowie
  • w recepcji hotelu Bristol, ul. Krakowska 9

Rezerwacja miejsc: (14) 656 02 36, rezerwacja@kromkachleba.pl 

Fundacja zapewnia bezpłatne autobusy

Organizator: Fundacja Kromka Chleba

Partner: Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach

Sponsorzy: Karabela Sp. z o.o., Kraków Airport, Leier Polska S.A., Stalprodukt S.A., Zenit Sp. z.o.o.

Informacja o wykonawcach:

Sławek Uniatowski – wokalista, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista, nazywany „polskim Frankiem Sinatrą”. Występował m.in. z Leszkiem Możdżerem i Adamem Nowakiem. Wraz z Marylą Rodowicz nagrał utwór „Będzie to, co musi być”, który znalazł się na albumie artystki „Kochać”. W tym roku ukaże się debiutancka płyta artysty zatytułowana „Metamorphosis”.

BIG BAND UMCF – zespół powołany w 2006 roku, który tworzą studenci wszystkich wydziałów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2015 roku zespół otrzymał I nagrodę i Grand Prix Festiwalu Big Bandów w Nowym Tomyślu. W koncertach Big Bandu brali udział czołowi polscy muzycy jazzowi, m.in. Krzesimir Dębski, Krzysztof Herdzin, Cezary Konrad, Henryk Miśkiewicz.

Kierownikiem artystycznym Big Bandu jest Piotr Kostrzewa, perkusista, od wielu lat związany z orkiestrą Sinfonia Varsovia. Przez lata pracy zagrał ponad 1000 koncertów w kraju i za granicą, wykonując niezwykle bogaty repertuar symfoniczny i kameralny występując w najbardziej znanych salach koncertowych świata.

Komentarze...