Jacek Rempała wraca na tor, czyli co w prasie piszczy
access_time 2017-04-12 09:48:00
Azoty przekręcone na logo? Krajobraz po unijnej kasie. Czy zaostrzenie kar powstrzyma znęcanie się nad psami i kotami? Czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.

W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Azoty przekręcone na logo?        

Grupa Azoty SA mogła ponieść znaczne straty finansowe z tytułu współpracy z jedną z krakowskich agencji, która miała za zadanie zadbać o promocję i wizerunek korporacyjny spółki. Z materiałów, do których dotarliśmy, wynika, że do strat mogło dojść z powodu poważnych uchybień proceduralnych związanych z zawarciem umów.

  • Gołąb (nie) pokoju        

W minioną niedzielę obchodzono święto, o którym niewielu słyszało: Międzynarodowy Dzień Gołębia, ptaka z najgorszym public relations na świecie. Za co tarnowianie gołębi nie lubią, a za co kochają?

  • Krajobraz po unijnej kasie        

Tarnów bez ulicznych rond, ze starym budynkiem teatru, zniszczonym Burkiem, placem Rybnym, bez nowoczesnych przychodni? Nie pamiętamy już, jak wyglądało miasto bez dostępu do unijnych funduszy. Do tej pory w nowe drogi, budynki i skwery włożono kilkaset milionów złotych.

  • Rosjanie odpuszczają Azoty?        

Jeszcze kilka lat temu nad Azotami widniała groźba przejęcia spółki przez rosyjski koncern chemiczny Acron, który należy do oligarchy Wiaczesława Kantora. Dzisiaj wiele wskazuje na to, że Rosjanie, po nieudanej próbie zawładnięcia firmą, wycofują się ze swoich planów.

W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Wracam na tor. Robię to dla Krystiana, dla siebie i by zagrać na nosie hejterom

Jacek Rempała rok temu stracił syna, który zmarł na skutek wypadku podczas meczu żużlowego. Jego powrót do sportu dzieli środowisko żużlowe. Dla wielu to pomysł niezrozumiały i chybiony.

  • Czy zaostrzenie kar powstrzyma znęcanie się nad psami i kotami?

Nadzieję na poprawę sytuacji w naszym kraju daje projekt kolejnej nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt miała zlikwidować pseudo hodowle psów i kotów, ukrócić biznes robiący duże pieniądze na cierpieniu zwierząt, polepszyć los burków łańcuchowych i tych przebywających w schroniskach.

  • "Omen" zabił kota. Za ten czyn odpokutuje pracą ze zwierzakami

Zawodnik MMA Tymoteusz „Omen” Świątek skazany za śmierć małego czworonoga. Wyrok to 10 miesięcy prac społecznych. Animalsi uważają, że kara jest zbyt łagodna.

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...