Podpalacz obrał na cel myśliwskie ambony, czyli co w prasie piszczy
access_time 2017-03-22 09:06:00
Mieszkania Plus także na wsi. Bilet w jedną stronę. Dziesięć minut tolerancji. Lottomilioner w Skrzyszowie - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej..

W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Lottomilioner w Skrzyszowie        

Ludzie, którzy tego dnia przyszli do Delikatesów Centrum w Skrzyszowie, chwytali się za głowę. Na drzwiach wejściowych witała ich informacja: „16.03.2017 w naszej kolekturze padła rekordowa wygrana – 36 726 210, 20 zł. Gratulujemy zwycięzcy! ”.

  • Bilet w jedną stronę        

Wyludnianie się Tarnowa, którego skala przybrała na sile w ciągu ostatnich lat, jest faktem, ale czy oznacza to, że miasto notuje tylko same wyprowadzki? Czy ktoś z innych miejscowości chce się do Tarnowa sprowadzić na stałe i dostrzega w tym swoją szansę?

  • Dziesięć minut tolerancji        

Niektórzy kierowcy pozostawiający pojazdy w Strefie Płatnego Parkowania w Tarnowie usiłują przechytrzyć parkingowych, zachowują się też złośliwie – bilety parkingowe umieszczają np. za tylną szybą samochodu albo na fotelach. Część kierowców kwestionuje wezwania do zapłaty i domaga się ich anulowania, czasami słusznie.

  • Jak zostać policjantem?        

W tym roku małopolska policja przyjmie do służby kolejnych kilkuset policjantów. Kto ma szansę założyć mundur? Ilu nowych policjantów znajdzie pracę w Tarnowie i sąsiednich komendach?

W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Podpalacz obrał na cel myśliwskie ambony

Lusławice. Ktoś puścił z ogniem już pięć konstrukcji w okolicy Zakliczyna. Służyły one nie tylko do polowań, ale także do obserwacji przyrody. Z ambony myśliwskiej,która stała obok wału na Dunajcu w Lusławicach  zostały jedynie kikuty nadpalonej konstrukcji, na której była usadowiona. To już piąta ambona, która w ciągu ostatnich dwóch lat poszła z dymem w rejonie Zakliczyna. 

  • Mieszkania Plus także na wsi

Gmina Zakliczyn chce wybudować w Paleśnicy i Lusławicach 70 tanich mieszkań na wynajem. Tarnów także wskazał lokalizację bloku, którego budowa byłaby elementem rządowego programu.

  • Szczątki ich bliskich pływają w wodzie. To grozi epidemią

Wysoki poziom wód gruntowych na cmentarzu parafialnym powoduje problemy z pochówkiem. Parafia chciała poszerzyć nekropolię o działkę plebańską, ale to spotkało się z protestami ludzi.

  • Złomiarz ukradł nam zabytkowe auto!

Mercedes z 1958 r. skusił osobnika, który włamał się do garażu. Sprzedał go miłośnikowi staroci. Przestępstwo wyszło na jaw, kiedy nowy „właściciel” wystawił zabytek na aukcję w internecie.

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...