Wyjątkowa wystawa odwiedziła Tarnów
access_time 2017-03-02 07:40:00
W lutym do niepłatnego Niepublicznego Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnowie została przekazana wystawa prezentująca prace, które zdobyły wyróżnienia w konkursie plastycznym „Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające po roku 2030” oraz konkursie fotograficznym „Rozwój w obiektywie”.

Konkursy miały miejsce w 2015 roku zostały przeprowadzone w ramach wspólnej inicjatywy państw Grupy Wyszechradzkiej (Czech, Polski, Słowacji, Węgier).

Ideą konkursu fotograficznego przeprowadzonego w poszczególnych krajach było zwrócenie uwagi społeczeństw na problemy rozwojowe współczesnego świata. Fotografie prezentowały życie codzienne, kulturę oraz problemy, z którymi zmagają się mieszkańcy krajów rozwijających się. Polska część konkursu fotograficznego, pod nazwą „Rozwój w obiektywie”, zorganizowana została przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP we współpracy z National Geographic Polska.

Celem konkursu plastycznego było podniesienie świadomości dzieci i młodzieży dotyczącej problemów krajów rozwijających się oraz związanych z tym globalnych współzależności. Hasło konkursu „ Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030” wyznaczało tematykę prac uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Każdy z czterech krajów wyłonił swoich zwycięzców, a na wspólną wystawę złożyły się najlepsze prace wyselekcjonowane spośród nagrodzonych. Wśród nagrodzonych w konkursie plastycznym prac znalazły się dwie prace uczniów Niepublicznego Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnowie Elżbiety Gacek i Michała Radlińskiego.

Wystawa została wzbogacona o instalacje przygotowane przez uczniów i nauczycieli szkoły. Za aranżacje odpowiedzialna była pani Joanna Ziemska.

Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych ma w swojej bogatej ofercie edukacyjnej między innymi:

  • Niepłatną Niepubliczną Szkołę Podstawową z uprawnieniami szkoły publicznej dla klas od I do VIII
  • Szkołę Przysposabiającą do pracy
  • Szkołę Branżową pierwszego stopnia

Już 22 marca od godz. 15:00 – 19:00 odbędą się dni otwarte dla rodziców i dzieci ubiegających się o przyjęcie do Niepublicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej. Natomiast 23 marca w godzinach od 10:00 – 17:00 dla rodziców i młodzieży ubiegającej się o przyjęcie do Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy oraz Niepublicznej Branżowej Szkoły I Stopnia Specjalnej.

Komentarze...