Minimalna emerytura 2017, czyli co w prasie piszczy
access_time 2017-03-01 09:49:00
Walczą o plac zabaw. Minimalna emerytura 2017. Tabliczkami w psie kupy - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej..

W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Jak fajnie było w tym ZUS-ie…        

W Sądzie Rejonowym w Tarnowie toczy się proces przeciwko Grażynie R., byłej dyrektorce oddziału ZUS, i Janinie P., byłej naczelniczce wydziału w tymże oddziale, oskarżonym o przyjęcie korzyści majątkowej. Na ostatnim posiedzeniu sądu wystąpił główny świadek, który swoimi zeznaniami obciążył obie urzędniczki. One nie przyznają się do winy.

  • Złodzieje między półkami        

Kosmetyki chowane po kieszeniach, sprzęt elektroniczny w torbach termoizolacyjnych, ubrania zakładane na siebie, podjadanie produktów żywnościowych… – złodzieje w tarnowskich sklepach nie przebierają w środkach.

  • Tabliczkami w psie kupy       

Zniknął śnieg i pojawił się problem. Co roku ten sam – psie kupy są wszędzie. Tarnowianie omijają je slalomem, ale widok wielu podnosi ciśnienie. Kto powinien je teraz posprzątać? I co strażnicy miejscy zamierzają zrobić, żeby nieczystości nie przybywało? Otóż, oprócz mandatów już w marcu wystawiać zaczną tabliczki. Pomysł nie jest nowy, ale zapada w pamięć za sprawą zabawnych skojarzeń i częstochowskich rymów.

W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Minimalna emerytura 2017: Netto, brutto [EMERYTURA 2017]: Ile na rękę?

Od 1 marca 2017 r. minimalna emerytura wyniesie 1000 zł brutto. Najniższa renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy wzrośnie do 750 zł. Podwyżka będzie odczuwalna, ale nie dla wszystkich. Minimalna emerytura, podobnie jak dziś, nie będzie dla każdego. Aby otrzymać 1000 zł brutto, trzeba osiągnąć wiek emerytalny i udokumentować staż pracy (składkowy i nieskładkowy)

  • W Parku Strzeleckim zajdą wielkie zmiany

Tarnów dostał 5 mln zł na odświeżenie miejsca wypoczynku mieszkańców. Odnowi mauzoleum Bema i... przetrzebi drzewa.
Cała inwestycja kosztować ma ok. 9 mln zł i powinna się rozpocząć w najbliższych miesiącach. Projekt zakłada remont fontanny, mauzoleum Bema, stawu. Przewidziano także wymianę nawierzchni wszystkich alejek.

  • Tarnowska "specjalność". Półkolonie reglamentowane

Tarnowianie ustawiali się wczoraj w kolejkach, by zapisać dzieci na wakacyjne zajęcia w szkołach. Miasto znów nie przewidziało tak olbrzymiego zainteresowania. Wolnych miejsc szybko zabrakło.

  • Walczą o plac zabaw

W sąsiedztwie bloków nr 7 i 8 na osiedlu Legionów straszy pusty teren. Mieszkańcy chcą, żeby znowu stały tu huśtawki i zjeżdżalnie. Ze względu na zły stan urządzeń, zagrażający bezpieczeństwu dzieci, kilkanaście lat temu plac zabaw zlikwidowała Tarnowska Spółdzielnia Mieszkaniowa, do której on należał.

 

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...