Kolejny sukces młodej tenisistki
access_time 2017-03-02 13:00:00
Emilia Nizio w ubiegły weekend wzięła udział w organizowanym przez KS Grzegórzecki Kraków Wojewódzkim Turnieju Tenisowym do 12 lat, w którym tarnowianka okazała się po raz kolejny bezkonkurencyjna.

Niedawno w Puszczykowie w dniach 11-13 luty w Mistrzostwach Polski do lat 10 Emilia została wicemistrzynią w grze pojedynczej oraz zdobyła mistrzostwo w grze podwójnej. W styczniu zdobyła również mistrzostwo małopolski do lat 12. Od początku roku zawodniczka klubu UKS ACT Sport Tarnów pozostaje niepokonana w turniejach PZT U12.

W Wojewódzkim Turnieju Tenisowym pozostawiła w pokonanym polu zawodniczki z Małopolski, Mazowsza i Śląska. Będąc rozstawioną z numerem 1 nie zawiodła i kolejno pokonała Zosię Strzyżewską (niestowarzyszona), Oliwię Jałochę z KS Grzegórzecki Kraków i w finale Wiktorię Moszczak z Winner Kraków w stosunku 6:4, 6:4. W trakcie turnieju Emilia wykazała się dużą odpornością psychiczną i wolą walki ze starszymi o rok i dwa lata przeciwniczkami.

Wygrany turniej pozwoli Emilii w marcowej liście klasyfikacyjnej Polskiego Związku Tenisa na dalszy awans w klasyfikacji Skrzatek.

Talent i wysoka forma zawodniczki z Tarnowa zostały zauważone przez światowe firmy produkujące sprzęt tenisowy. Jest wysoce prawdopodobne, że Emilia z jedną z nich podpisze profesjonalny kontrakt zawodniczy.