Kto teraz osądzi Ścigałę, czyli co w prasie piszczy
access_time 2017-01-25 11:21:00
Jak wygrać ze smogiem? Koniec śledztwa w sprawie śmiertelnego wypadku Krystiana Rempały. Jakie choroby przenoszą czworonogi? - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.

W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Ekodoradca prawdę ci powie…

Od jesieni ubiegłego roku tarnowianie mogą korzystać z usług ekodoradcy zatrudnionego w magistracie. W całej Małopolsce jest ich ponad sześćdziesięciu, w samej stolicy województwa kilku. Marek Kaczanowski, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa, nie ma wątpliwości, że projekt LIFE „Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” to przedsięwzięcie o dużym znaczeniu.

  • Jak wygrać ze smogiem?

Szkodliwy dla zdrowia smog nad Tarnowem nie ustępuje. W minionym tygodniu padł rekord stężenia pyłów zawieszonych PM 10 w powietrzu. Czy można skutecznie walczyć ze zjawiskiem?

  • Zastanów się, nim pogłaszczesz…

Obcowanie ze zwierzętami dostarcza wielu przyjemności, ale może też stanowić poważne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. Groźne może być nie tylko zjedzenie zarażonego mięsa, powodujące m.in. toksoplazmozę, ale także bliższy kontakt i zabawa ze zwierzęciem.

  • Miasto hołubi pojazdy ekologiczne

Tarnów znajduje się wciąż w nielicznej grupie miast w kraju, które preferują tabor ekologiczny – samochody o napędach hybrydowym i elektrycznym. Wprawdzie z przywileju finansowego może skorzystać tylko kilkunastu z kilkudziesięciu tysięcy właścicieli pojazdów w mieście, ale sam fakt, że samorząd docenia czysty transport, ma znaczenie choćby symboliczne. Zwłaszcza teraz, gdy smog zatruwa powietrze.

 

W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Koniec śledztwa w sprawie śmiertelnego wypadku Krystiana Rempały

Prokuratura w Rybniku jeszcze w tym miesiącu umorzy śledztwo w sprawie wypadku ze skutkiem śmiertelnym Krystiana Rempały na torze w Rybniku - ustalił Dziennik Zachodni. Przypomnijmy, do tragedii doszło w maju ubiegłego roku podczas zawodów z Unią Tarnów.

  • Temida w Tarnowie osądzi teraz Ścigałę?

Sąd Najwyższy nie widzi żadnych przeciwwskazań, aby to właśnie Sąd Okręgowy w Tarnowie rozpatrzył apelację Ryszarda Ścigały, skazanego w pierwszej instancji za korupcję.

  • Nie noszą habitów, ale ślubowali żyć jak w zakonie

To pierwsza tego typu uroczystość w diecezji tarnowskiej. Głównymi jej bohaterami były dziewice z Przyszowej i Żabna, wdowiec z Nowego Sącza oraz sześć wdów z Dąbrowy Tarnowskiej.

 

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...