Tarnowskie siatkarki liderem tabeli
access_time 2017-01-25 08:30:00
W dwunastej kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi piłki siatkowej kobiet zespół Grupa Azoty PWSZ Tarnów podejmował na własnym parkiecie drużynę AZS UMCS Lublin.

Tarnowianki rozpoczęły to spotkanie od nie najlepszej gry, co przełożyło się na porażkę w pierwszym secie 15:25. Druga odsłona meczu była już bardziej wyrównana. Siatkarki Grupy Azoty przegrywały już 20:24 i wtedy nastąpił moment zwrotny seta. Po ambitnej walce najpierw doprowadziły do remisu, a następnie wygrały tą cześć meczu 27:25. Trzeci set należał do tarnowianek, które pokonały zespół z Lublina 25:18.  Czwarta odsłona przysporzyła kibicom niezwykłych emocji. Szczególnie zacięta była końcówka seta, jednak tarnowiankom udało się rozstrzygnąć wynik na swoją korzyść i wygrywając 26:24 wygrały całe spotkanie 3:1.

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów z przewagą jednego punktu zajmują aktualnie fotel lidera. Kolejne spotkanie rozegrają 28.01.2017 z zespołem Marby w  Sędziszowie Małopolskim.