Policjanci podsumowali noworoczny weekend
access_time 2017-01-04 07:45:00
Wstępny bilans tegorocznego weekendu noworocznego pokazuje, że na drogach Małopolski było bezpiecznie - nie odnotowano bowiem ofiar śmiertelnych. W okresie od 30 grudnia 2016 r. do 1 stycznia 2017 r. na terenie Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego doszło do 3 wypadków, w których 4 osoby zostały ranne. W nowym roku zatrzymano już 2 nietrzeźwych kierujących.

30 grudnia miał miejsce groźnie wyglądający wypadek w Tarnowie na ul. Elektrycznej. Kierujący samochodem Lexus stracił panowanie nad swoim samochodem doprowadzając do czołowego zderzenie z samochodem osobowym Skoda poruszającym się w przeciwnym kierunku. Dwóch uczestników tego zdarzenia trafiło do szpitala. Ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

31 grudnia na skrzyżowaniu ulic Klikowskiej i Wieniawskiego kierująca samochodem osobowym nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu rowerem. Siedemdziesięcioletni mężczyzna trafił do tarnowskiego szpitala. Lekarze stwierdzili złamanie kości stawu biodrowego. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

1 stycznia policjanci interweniują w Tarnowie na jednej z myjni samochodowych. Tutaj kierujący samochodem osobowym nie zachował ostrożności i podczas manewrowania najechał kołem na stopę znajdującej się tam kobiety. W wyniku tego piesza doznała obrażeń ciała i został przewieziona do szpitala. Okazało się, że ma złamaną kość śródstopia.

We wszystkich tych przypadkach kierujący byli trzeźwi. Postępowania prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie.

W dalszym ciągu apelujemy aby kierujący dostosowali prędkość do panujących warunków drogowych, bacznie obserwowali drogę i zwracali szczególną uwagę na pieszych. Ci z kolei w okresie wcześnie zapadającego zmroku nosili elementy odblaskowe. 
NOŚ ODBLASKI – BĄDŹ WIDOCZNY!!!

Komentarze...