Wybrano najpiękniejsze stroiki i kartki świąteczne
access_time 2016-12-23 08:50:00
W remizie OSP w Radgoszczy rozstrzygnięto Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy na „Stroik świąteczny" i „Kartkę świąteczną".  Organizatorem konkursu i fundatorem nagród był Urząd Gminy w Radgoszczy wraz z Gminną Biblioteką Publiczną.

Prace oceniła komisja w składzie: Zdzisław Banaś - przewodniczący, Alicja Błocho, Renata Klimek.

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży tradycją świąt Bożego Narodzenia, inspirowanie i rozbudzanie talentów artystycznych, kreatywności, umiejętności manualnych, wymianę dokonań twórczych i poszukiwania nowych doświadczeń artystycznych oraz stworzenie świątecznej atmosfery w domach - prace powróciły bowiem do twórców.

Kategoria „Kartka świąteczna"

Przedszkole:
Miejsce I: Daria Toczek (Zarzecze Duże), Wiktoria Wolak (Radgoszcz), Zuzanna Wróbel (Luszowice)
Miejsce II : Wiktor Bogacz (Zarzecze Duże), Filip Wiercioch (Radgoszcz), Julian Burek (Radgoszcz), Oliwia Jeż (Luszowice)
Miejsce III: Maja Bogacz (Zarzecze Duże), Zuzanna Kozioł (Radgoszcz)

Klasy I–III:
Miejsce I: Dominik Dynak (Zarzecze Duże), Jakub Toczek (Zarzecze Duże)
Miejsce III: Justyna Noga (Łęg)

Klasy IV-VI:
Miejsce I: Klaudia Leżoń (Radgoszcz), Kupiec Aleksandra (Radgoszcz)
Miejsce II: Gabriela Bartoń, Bartosz Świętek, Amelia Kawa (wszyscy Luszowice)
Miejsce III: Aleksandra Noga (Luszowice), Wiktoria Wierzba (Zarzecze Duże), Paweł Pyzik Radgoszcz)

Gimnazjum:
Błocho Anna (Radgoszcz)

Kategoria „Stroik świąteczny"

Przedszkole:
Miejsce I: Przedszkole Małec - praca zbiorowa, Wiktoria Grysztar (Luszowice), Jakub Borek, Karolina Kaleta, Milena Loraj, Maria Skrzek (wszyscy Radgoszcz)
Miejsce II: Dagmara Cierpik (Luszowice), Lena Bąba (Luszowice), Oskar Stal (Radgoszcz)
Miejsce III: Jagoda Wróbel, Oliwia Wróbel, Lena Majka, Szymon Burzec (wszyscy Radgoszcz)

Klasy I-III:
Miejsce I: Fijał Nadia (Radgoszcz), Jakub Powroźnik (Radgoszcz), Faustyna Babiarz (Luszowice), Alan Gawęda (Luszowice)
Miejsce II: Oliwia Chudy (Radgoszcz), Patryk Wąż (Łęg), Wiktor Majka (Radgoszcz), Kinga Wałaszek (Luszowice), Daniel Biel (Luszowice)
Miejsce III: Natalia Wąż, Julia Wójcik, Zofia Galus

Klasy IV- VI:
Miejsce I: Magdalena Borek, Kinga Saładyga, Bartłomiej Wójcik, Oskar Brzychczy (wszyscy Radgoszcz)
Miejsce II: Karolina Dyjak (Zarzecze Duże), Oliwia Zielińska (Radgoszcz), Wiktoria Wróbel (Radgoszcz)
Miejsce III: Marcin Babiarz, Mateusz Kijak, Łucja Kijak (wszyscy Radgoszcz)

Gimnazjum:
Miejsce I: Paulina Labak, Zuzanna Kupiec (obie Radgoszcz)
Miejsce II: Konrad Wałaszek (Luszowice), Dworak Gabriela (Radgoszcz), Kacper Mazurkiewicz (Luszowice)
Miejsce III: Julia Wiśniewska, Katarzyna Powroźnik (obie Radgoszcz)

Komentarze...