PiS przewraca do góry nogami prezydencki budżet Tarnowa, czyli co w prasie piszczy
access_time 2016-12-21 08:04:00
Kto zepsuł rondo? Lekarz psich serc. Pastorałkami pomogą dzieciom z autyzmem - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.

W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:

  • Kto zepsuł rondo?

Kiedy rozpoczęto remont dolnej części ul. Krakowskiej, a na skrzyżowaniu z ulicami Narutowicza i Szkotnik stanęło tymczasowe rondo, spora była radość kierowców, bo nawet pomimo remontowych prac i wielu utrudnień ruch znacznie się upłynnił. Po remoncie rondo zostało, ale… ktoś je po prostu zepsuł.

  • Lekarz psich serc…

Przybywa czworonożnych pacjentów z sercowymi problemami, a w Tarnowie zajmuje się nimi Anna Pastuła, jeden z najlepszych polskich kardiologów weterynaryjnych. Przywożeni są do niej czworonożni pacjenci z całej południowej Polski i już niejednego psa lub kota wyratowała z sercowych kłopotów.

W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:

  • PiS przewraca do góry nogami prezydencki budżet Tarnowa

Wzniesienie monumentu marszałka Piłsudskiego, budowa miejskich wybiegów dla psów na trzech osiedlach, rozpoczęcie prac zmierzających do budowy dodatkowych zjazdów z południowej obwodnicy miasta albo przejęcie na garnuszek miasta Teatru Nie Teraz – to niektóre z ponad stu poprawek, które przedłożyli radni PiS do projektu budżetu Tarnowa na 2017 rok. – Te propozycje w większości były już zgłaszane na sesjach, ale prezydent nie ujął ich w swoich planach inwestycyjnych, dlatego ponawiamy je teraz – twierdzi Janusz Gancarz, radny PiS. Podczas posiedzenia komisji ekonomicznej wraz z klubowymi kolegami poparł ponad setkę poprawek do projektu budżetu firmowanego przez Romana Ciepielę. – Wszystkich wniosków nie da się zrealizować, nawet biorąc pod uwagę to, że mamy dodatkowe 32 mln zł do zagospodarowania – twierdzi prezydent miasta. Głosowanie już 29 grudnia.

  • Pastorałkami pomogą dzieciom z autyzmem

Trwa już sprzedaż biletów na świąteczne koncerty dobroczynne w wykonaniu Tarnowskiego Chóru Gos.pl. Impreza już 27 grudnia. Tarnowski Chór Gos.pl zaśpiewa w Teatrze im. Ludwika Solskiego znane i lubiane kolędy oraz pastorałki. – Będą to koncerty dobroczynne – zapowiada Krzysztof Drwal, prezes Stowarzyszenia Ich Lepsze Jutro. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na działalność Przedszkola „Mały Książę” w Tarnowie, w którym organizacja opiekuje się dziećmi z autyzmem. Bilety można nabyć w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Jana Kochanowskiego 30 (II piętro) oraz w kasie teatru. Muzycy zapraszają o godz. 17 i 19.

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...