Jutro kolejne spotkanie Akademii Filmowej TCK
access_time 2016-12-16 08:00:00
Charakteryzacja to element bardzo ściśle związany z zawodem aktora, z kreacją postaci z tworzeniem bohatera. W kolejnym spotkaniu Akademii Filmowej będziemy mogli poznać tajniki zawodu charakteryzatora a gościem spotkania po projekcji filmu Mariusza Gawrysia „Sługi boże” będzie Anna Dąbrowska.

 

- Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała przy pracy w takich filmach jak m.in. „Pan Tadeusz” Andrzeja Wajdy, „Mój Nikifor” Krzysztofa i Joanny Krauze, „Matka Teresa od Kotów” Pawła Sali. Umiejętność stworzenia i wykreowanej postaci za pomocą charakteryzacji to fascynująca praca twórcza, która staje się ogromnie znaczącym elementem filmu. Podczas spotkania nasz gość zaprezentuje próbkę swojej pracy co zapewne będzie bardzo atrakcyjne.

Cały cykl spotkań akademii miał za zadanie przybliżyć wszystkich tych twórców którzy swoją pracą przyczyniają się do stworzenia filmu. Mam nadzieję że i to spotkanie będzie dowodem iż wkład pracy charakteryzatora, kostriumografa, scenarzysty, reżysera dźwięku, montażysty jest równie ważny jak praca operatora, aktora czy wreszcie reżysera.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do odkrycia kolejnej ciekawej karty tajników pracy nad filmem do kina Marzenie 17 grudnia o godzinie 12,00, na projekcję filmu M. Gawrysia Sługi boże. W którym doświadczony komisarz Warski próbuje rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci młodej kobiety a po projekcji na spotkanie z charakteryzatorką Anną Dąbrowską, która ten świat tajemnicy stworzyła świetną charakteryzacją - mówi Anna Grygiel z TCK.

5 spotkanie Akademii Filmowej – ZAWÓD CHARAKTRYZATOR

17 grudnia br. godz. 12.00 projekcja filmu Mariusz Gawryś „Sługi boże”

Po projekcji spotkanie z Anną Dąbrowską, prowadzenie Ryszard Jaźwiński

Bilety w cenie 10 zł (Kino Marzenie)

Komentarze...