Plan obwodnicy Tarnowa poróżnił miasto z wioską, czyli co w prasie piszczy
access_time 2016-11-23 08:40:00
Czy smog dotarł do Tarnowa? Azyl do rozbudowy. Zbierają produkty na wigilię w Pałacu - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.

W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:

  • Czy smog dotarł do Tarnowa?

Skąd mieszkańcy mają o tym wiedzieć? Na oficjalnych stronach internetowych wielu samorządów, na przykład Krakowa, codziennie zamieszczane są informacje o stanie powietrza w mieście z uwzględnieniem stężenia pyłu PM10, mogącego wnikać do płuc. Również magistrat nowosądecki publikuje czytelny, bieżący zapis z lokalnego monitoringu jakości powietrza. Dlaczego Tarnów tego nie robi?

  • Azyl do rozbudowy

Mimo kilkukrotnej rozbudowy w tarnowskim azylu dla zwierząt robi się coraz ciaśniej. Niedawno dobudowano sześć boksów, a na początku przyszłego roku mają powstać kolejne. Ciasnota w azylu to efekt coraz bardziej odczuwalnego problemu bezdomności czworonogów.

W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:

  • Plan obwodnicy Tarnowa poróżnił miasto z wioską

Planowany przebieg wschodniej obwodnicy Tarnowa, mimo sprzeciwów mieszkańców Woli Rzędzińskiej oraz właścicieli domów w Tarnowie przy ul. Marusarz i Środkowej, nie będzie już korygowany. – Jest on optymalny, prace nad nim trwały sześć lat.Na obecnym etapie nie ma już możliwości wyznaczenia nowego wariantu tej drogi – mówi Andrzej Kollbek, zastępca szefa krakowskiego oddziału GDDKiA. Projektowaniu trasy wywołującej mnóstwo kontrowersji poświęcona była wczorajsza rozprawa administracyjna w Tarnowie. Takie spotkanie poprzedza wydanie decyzji środowiskowej dla inwestycji. Obecni na sali narzekali, że urzędnikom udało się na dobre skłócić Tarnów z Wolą Rzędzińską. O ile większość mieszkańców miasta nie może doczekać się budowy drogi, to sąsiedzi robią wszystko, by ją zablokować. – Jeżeli ta obwodnica powstanie, będziemy mieć piekło na ziemi – straszą ci ostatni.

  • Zbierają produkty na wigilię w Pałacu

W tarnowskich szkołach i przedszkolach rozpoczęła się zbiórka produktów, które zostaną wykorzystane podczas Wigilii dla Osób Samotnych i Starszych, zaplanowanej w grudniu w Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Oprócz przygotowania poczęstunku członkowie Młodzieżowego Centrum Wolontariatu zadbają również o świąteczne paczki żywnościowe dla wszystkich uczestników spotkania. W tym roku po raz kolejny pomogą również podopiecznym Domu Samotnej Matki w Tarnowie, dlatego do listy zbieranych co roku produktów spożywczych dodano produkty oraz przedmioty, które przydadzą się młodym mamom i ich pociechom. Dary ze szkół zostaną odebrane 5 grudnia. Można je również zostawiać w Pałacu Młodzieży, w sali nr 9 (od poniedziałku do piątku w godz. 16–18) do 2 grudnia.

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...