MUKS pokonuje Cracovie na wyjeździe
access_time 2016-11-21 14:21:00
We wczorajszym wyjazdowym meczu zawodnicy MUKSU zmierzyli się z zespołem KS „CRACOVIA 1906 Szkoła Gortata” Karków.

Pomimo bardzo wyrównanej gry w pierwszej połowie meczu, gospodarze obecnie zajmujący przedostatnia lokatę w tabeli, nie przysporzyli gościom zbyt wielu problemów. Decydująca okazała się trzecia kwarta spotkania, którą to tarnowianie wygrali aż 20 punktami. Niesamowicie skuteczny Dawid Szewczyk rozłożył obronę Cracovii zdobywając w tej kwarcie 19 punktów (w całym meczu 32). Przy takim prowadzeniu ostatnia część spotkania pozostała jedynie formalnością i tym samym podopieczni Krzysztofa Wawrzonka zanotowali swoje piąte zwycięstwo w lidze.

Poniżej statystyki:

KS „CRACOVIA 1906 Szkoła Gortata” Kraków – MUKS „1811” UNIA Tarnów – 60:78 – (20:18|15:15|5:25|20:20)
MUKS: Szewczyk 32, Sulowski 25, Stawarski 7, Król 4, Niemczura 4, Zaczkiewicz 4, Bogusz 2.

Pozostałe mecze MUKSu

Kadet A

MUKS „1811” UNIA Tarnów – UKS „REGIS” Wieliczka II – 58:54 – (19:13|15:14|16:14|8:23)
MUKS: Jewuła 15, Kucharski 9, Tryba 9, Moskal 7, Schabowski 7, Kras 7, Kloch 4.

Kolejne zwycięstwo w miniony weekend zanotowali na swoim koncie kadeci MUKSu. Tyma razem zmierzyli się z drugim zespołem REGISU Wieliczka. Tarnowianie już na samym początku bardzo dobrze weszli w rytm gry i wysoko wygrali dwie pierwsze kwarty spotkania. Drugą połowę rozpoczęli z 17 punktową przewagą i wydawało się, że są niekwestionowanym faworytem tego spotkania, jednak jak się później okazało zawodnicy Regisu tylko powoli się rozkręcali. W trzeciej kwarcie obydwa zespoły zagrały równo, jednak od czwartej kwarty nasza drużyna zaczęła tracić przewagę z minuty na minutę. Skutecznie grający Regis w znacznym stopniu odrobił stratę i w efekcie nasi zawodnicy wygrali jedynie 4 punktami. Mecz zakończył się wynikiem 58:54.