Tarnowscy koszykarze pokonali Wisłę
access_time 2016-11-07 08:44:00
W szóstej kolejce spotkań o mistrzostwo III ligi koszykówki mężczyzn koszykarze MUKS-u 1811 Unii Tarnów podejmowali we własnej hali zespół TS Wisła II Kraków. Tarnowianie bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie, dość szybko uzyskali prowadzenie i bez większych problemów pokonali gości z Krakowa 89:67 (27:19, 23:15, 18:15, 11:18).

W minioną niedzielę po raz trzeci na hali domu sportu w Mościcach triumfowali seniorzy MUKSu, pokonując zespół TS „WISŁA” Kraków II. Początek spotkania rozpoczął się od rewelacyjnej serii punktowej w wykonaniu Jacka Sulowskiego, który w czwartej minucie pierwszej kwarty miał już na swoim koncie 11 zdobytych punktów. Jego skuteczna gra pozwoliła tarnowianom wypracować 8 punktową przewagę, którą utrzymali do końca kwarty. W dalszej części spotkania zawodnicy MUKSu prowadzili spokojną i poukładaną grę nie tracąc zdobytej przewagi i stopniowo ją powiększając. Wszystko to w dużej mierze dzięki wysokiej skuteczności rzutowej Jacka Sulowskiego (30) oraz Dawida Szewczyka (24). Czwartą kwartę tarnowianie rozpoczęli z przewagą prawie 30 punktów nad zespołem Wisły. Dzięki tak wysokiemu prowadzeniu trener Krzysztof Wawrzonek dał szanse zadebiutować na parkiecie młodszym zawodnikom seniorskiego zespołu MUKSu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 89:67 na korzyść tarnowskiego zespołu.

Poniżej statystyki:

MUKS „1811” UNIA Tarnów – TS „WISŁA” Karków II – 89:67 – (27:19|23:15|28:15|11:18)
MUKS: Sulowski 30, Szewczyk 24, Król 9, Bogusz 8, Piska 5, Zaczkiewicz 5, Niemczura 4, Kozdroń 2, Stawarski 2