Patriotyczne sukcesy podopiecznych OHP
access_time 2016-11-08 08:00:00
Reprezentacja Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie, wzięła udział w XXVIII Małopolskim Złazie Patriotyczno - Turystycznym "Szlakiem Legionistów" - Łowczówek 2016. W rajdzie uczestniczyła grupa młodzieży - aktywni uczestnicy zajęć na świetlicy środowiskowej CKiW OHP oraz opiekunowie.

Młodzież oddała hołd osobom spoczywającym na cmentarzu poprzez złożenie wieńca, zapalenie zniczy oraz modlitwę.

Na zakończenie Złazu ogłoszono wyniki następujących konkursów Wiedzy Historycznej, Wieńców Nagrobnych "Żołnierska Pamięć", Pieśni Patriotycznej.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie zajęło I miejsce w XX Konkursie Wieńców Nagrobnych "Żołnierska Pamięć" oraz I miejsce w Plebiscycie Publiczności XX Konkursu Wieńców Nagrobnych „Żołnierska Pamięć” w Łowczówku.

Bitwa pod Łowczówkiem to potyczka stoczona na wzgórzach i w lasach Łowczówka przez I Brygadę Legionów, walczącą po stronie Austro - Węgier z Rosjanami, która rozegrała się w dniach od 22 do 25 grudnia 1914 r. Najbardziej zaciekłe walki przyszło stoczyć w sam dzień Wigilii. Miejsce walk, jako jedyne z regionu, wymienione jest na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

Komentarze...