Druhowie-krwiodawcy z Łukanowic znów pomagają!
access_time 2016-11-14 08:00:00
Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji poboru krwi połączonej ze zbiórką dla polskich dzieci z ubogich rodzin zamieszkałych na kresach Ukrainy. Akcja odbędzie się w niedzielę 20 listopada 2016 tradycyjnie od 8-12 w remizie OSP Łukanowice. Na szczytną inicjatywę zapraszają strażacy i mieszkańcy Łukanowic. Całość przedsięwzięcia będzie wspierana przez Klub HDK PCK przy OSP Zakrzów a także przez Lokalną Grupę Działania „Dunajec-Biała”.

- W  niedzielę będziemy pomagali nie tylko osobom potrzebującym krwi na zabiegi czy operacje ale również materialnie poprzez wsparcie rzeczowe dla najbiedniejszych dzieci z Ukrainy. Kto może i chce niech przyniesie ze sobą: wolny datek, zabawkę, produkt żywnościowy (długoterminowy) lub cokolwiek co uznacie za celowe, co rozbudzi w oczach dziecka radość i trochę uśmiechu na święta Bożego Narodzenia.

Każdy nawet najmniejszy i najskromniejszy podarek będzie serdecznie przyjęty. Mamy świadomość, że nasza strażacka mała pomoc będzie małą iskierką pamięci. Nasi rodacy mimo że żyją poza granicami naszego kraju wciąż czują się Polakami i są z Polską związani. Dajmy im poczuć więź dobroci w tym świątecznym okresie, chociażby poprzez ten mały gest ale z jak dużym sercem przekazany - mówi organizator akcji, Marek Bachara, prezes Klubu HDK PCK przy OSP Zakrzów.

Autokar dowiezie rzeczy w dniu 16 grudnia 2016 na Ukrainę. Jeżeli chcesz przekazać pomoc w innym dniu niż niedziela lub chcesz wspomóc w innej formie to poproszę o kontakt.

 

Komentarze...