Jan Guty odpowiada na zarzuty prezesa MPK
access_time 2016-11-07 08:00:00
Spór prezesa MPK Jerzego Wiatra z Janem Gutym trwa w najlepsze. Na porozumienie chyba nie ma szans, bo panowie komunikują się ze sobą za pośrednictwem mediów i listów otwartych. A zarzuty są bardzo poważne. Dziś na ostatni list Wiatra odpowiada Guty.

Szanowni Państwo,

Przesyłam  dziennikarzom lokalnych i regionalnych mediów  pisemne  stanowisko, które zająłem w związku z oświadczeniem  prezesa MPK, jakie opublikowane zostało na oficjalnej stronie Miasta oraz inne media a datowane na 20 października br.

Prezes Jerzy Wiatr, kolejny raz - niezgodnie z faktami (które ocenione zostały jednoznacznie i wielokrotnie przez organy ścigania i wymiaru sprawiedliwości) - oskarża mnie o podejmowanie działań szkalujących spółkę.
Jeszcze raz podkreślam - a rację przyznały mi w swoich ostatecznych wyrokach WSZYSTKIE sądy, w procesach inicjowanych działaniami prezesa J.Wiatra -  NIGDY nie podejmowałem działań szkalujących tarnowskie MPK.

Wszystkie moje publiczne informacje dotyczące sytuacji w MPK, w tym te dotyczące stanu bezpieczeństwa, ZAWSZE oparte były na prawdzie i podyktowane  troską o najlepiej pojęty interes pasażerów i spółki. Nieprawdziwe okazały się natomiast  oskarżenia Jerzego Wiatra, których bezpodstawne wysunięcie kosztowało dotychczas przedsiębiorstwo i tarnowskich podatników kilkaset tysięcy złotych.

Oświadczenie  Jerzego Wiatra zawiera także inne manipulacje i nieprawdy, do których odnoszę się w swoim stanowisku. (poniżej - red.)

(...)

Jan Guty

Komentarze...