Policjanci podsumowali akcję "Znicz"
access_time 2016-11-03 10:02:00
Tegoroczna Akcja Znicz rozpoczęła się 28 października i trwała do 2 listopada. W ciągu 6 dni odnotowano 4 wypadki z czego dwa ze skutkiem śmiertelnym, 59 kolizji, 11 nietrzeźwych użytkowników dróg.

Tarnowscy policjanci podsumowali tegoroczną Akcję Znicz. W czasie tych kilku dni odnotowano cztery wypadki drogowe, w których śmierć poniosły dwie osoby, a trzy zostały ranne. Najtragiczniejszym dniem okazała się sobota 29 października. Tego dnia miał miejsce wypadek w Tarnowie na rondzie ulicy Starodąbrowskiej i Słonecznej. Kierujący samochodem osobowym Audi z niewyjaśnionych przyczyn przejechał przez betonowe bariery ronda, przewrócił betonową donicę wewnątrz ronda i po zderzeniu z nimi dachował. Następnie samochód się zapalił. Uczestnikami tego wypadku było dwóch mężczyzn, z których jeden poniósł śmierć na miejscu, drugi natomiast został przewieziony do tarnowskiego szpitala z ogólnymi poparzeniami i obrażeniami ciała. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tarnowie.

Do niegroźnych wypadków doszło tego dnia w Tarnowie w rejonie ul. Błonie, gdzie motorowerzysta został potrącony przez kierującego samochodem osobowym oraz w Czyżowie gmina Żabno, gdzie również kierujący samochodem osobowym potrącił pieszego poruszającego się poboczem. W obu przypadkach postępowanie prowadzi Wydział do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu KMP w Tarnowie w kierunku artykułu 177 kodeksu karnego.

Czwarty tragiczny wypadek miał miejsce 2.11 w Pogórskiej Woli. Na 83 kilometrze drogi krajowej DK94 kierujący samochodem osobowym Skoda z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym. W konsekwencji oba pojazdy zostały przemieszczone na pobocze, a o sile uderzenia może świadczyć fakt, że silnik samochodu osobowego został wyrzucony do rowu melioracyjnego. Na miejscu śmierć poniósł kierujący samochodem Skoda - 67-letni mieszkaniec województwa lubelskiego. Kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy. Przyczyny oraz okoliczności wypadku zostaną zbadane w postępowaniu prowadzonym przez KMP w Tarnowie.

Ponadto tarnowska „drogówka” odnotowała w sumie 59 kolizji. Zatrzymano 11 nietrzeźwych kierujących, z których siedmiu prowadziło pojazd mechaniczny.

Komentarze...