Drugie zwycięstwo seniorów
access_time 2016-10-25 09:16:00
Kolejny mecz zawodników III Ligi za nami. Tym razem w niedzielne popołudnie na boisku hali sportowo-widowiskowej „Jaskółka” zmierzyły się ze sobą drużyny MUKS 1811 Unia Tarnów i KK UR Kraków.

Po zaciętym pojedynku MUKS 1811 pokonał przeciwnika przewagą 5 punktów, kończąc spotkanie wynikiem 91:86. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadzili przede wszystkim Dawid Szewczyk (22 pkt.), Dominik Niemczura (20pkt.)
i Daniel Stawarski (19 pkt.).

Spotkanie rozpoczęli zawodnicy MUKS-u , nie dopuszczając przez pierwsze minuty meczu do zdobycia punktów przez swoich rywali. W tym czasie efektywną grą wykazali się Daniel Stawarski, zdobywając pierwsze punkty oraz Mateusz Piska, fenomenalnie trafiając dwukrotnie z rzędu za 3 punkty. Świetną grą w pierwszej kwarcie, która zakończyła się 6-ścio punktową przewagą dla MUKS-u, odznaczyli się też kapitan drużyny Jacek Sulowski oraz Dominik Niemczura.

W drugiej kwarcie obie drużyny szły łeb w łeb naprzemiennie oddając celne rzuty, co doprowadziło do w miarę wyrównanego wyniku drugiej kwarty 19:21. Podsumowując, pierwszą połowę spotkania zakończono z wynikiem 45:41 dla MUKS 1811 Unia Tarnów.

KK UR Kraków miał do odrobienia 4 punkty. Pierwsze akcje nie wskazywały jednak, żeby obraz gry miał się znacząco zmienić. Dopiero w ósmej minucie trzeciej kwarty przeciwnicy zdołali doprowadzić do remisu 59:59, a następnie ugrać sobie 3 punktową przewagę na koniec tej kwarty.

Zdecydowanie słabsza gra zawodników MUKS-u w trzeciej kwarcie okazała się dla nich najlepszą motywacją. Ostatnią kwartę rozegrali znacznie lepiej już w drugiej minucie wychodząc na prowadzenie. Nadmierne nerwy na parkiecie dało się zauważyć poprzez serię fauli obu drużyn. Do ostatnich minut spotkania nie sposób było wskazać pewnego zwycięzcę. W piątej minucie na pierwszy plan wysunęli się ponownie KK UR Kraków. Zawodnicy MUKS-u ponownie szybko odrobili stratę zwycięsko kończąc spotkanie.