Wielki sukces Kacpra Szczurka i Marcela Kuca!
access_time 2016-10-26 08:00:00
Po pięknej i emocjonującej jeździe Kacper Szczurek i Marcel Kuc wjechali do ścisłych finałów na Finale Światowym Roka i Rotaxa - tak w skrócie można podsumować ostatnie międzynarodowe zmagania zawodników kartingowych z tarnowskiego klubu.

Przypomnijmy tylko, ze na starcie zawodów stanęło 5 młodych zawodników klubu TTSK K-TEAM Tarnów, Kacper Szczurek wystartował w klasie Junior Rok, a Kajetan Gawron, Krzysztof Gardziel i Gabriel Łukasiewicz wystartowali w klasie Mini Rok oraz Marcel Kuc wystartował w serii Rotax w kategorii Mini Max.

Ostatni akcent sezonu już za nami, czyli International Final ROK CUP 2016 oraz Rotax MAX Challenge Grand Finals 2016 - tzw. Mistrzostwa Świata serii Rok i serii Rotax. Największe i najważniejsze w tym sezonie imprezy kartingowe na świecie - serii Rok odbyła się w dniach 19-22 października br. na włoskim torze South Garda Karting w Lonato, a serii Rotax odbyła się w dniach 15-22 października br. na włoskim torze w Sarno.

W tych najbardziej prestiżowych i mocno obsadzonych imprezach kartingowych: Roka wystartowało 413 kierowców, z tego bardzo liczna grupa 35 zawodników z Polski, a w imprezie Rotaxa wystartowało 358 kierowców, z tego 9 zawodników z Polski.

Kacper Szczurek startujący wśród 86 zawodników w klasie Junior Rok, zajmował po kwalifikacjach - 2 miejsce, po biegach kwalifikacyjnych - 4 miejsce, a w Wielkim Finale - 4 miejsce. Z kolei Marcel Kuc wystartował w serii Rotax w kategorii Mini Max. Marcel po kwalifikacjach był 25, w heat 1 zajął 6 miejsce, w heat 2 zajął 20 miejsce, a w Prefinale zajął 20 miejsce i Wielkim Finale zajął 9 miejsce. Natomiast Gabriel Łukasiewicz, po kwalifikacjach zajmował 82 pozycję, Kajetan Gawron zajmował 108 pozycję, a Krzysztof Gardziel zajmował 117 pozycję. Ostatecznie po walecznej postawie w biegach nie udało się przebić im do ścisłych finałów. Należy podkreślić fakt, że startowali w stawce aż 168 zawodników swojej kategorii.

Podsumowując, było bardzo dużo dobrego ścigania, sporo walki i niesamowicie ciężko, a rywale wymagający. Podczas całej rywalizacji nasi kierowcy radzili sobie ze zmiennym szczęściem, niekiedy mając trochę pecha, ale jedno jest pewne - każdy z nich dawał z siebie wszystko! Wielkie gratulacje dla Was za piękną walkę do samego końca!

Oficjalne wyniki Polaków, które osiągnęli startując w ścisłych finałach swoich kategorii: