Wygrana tarnowskich koszykarzy
access_time 2016-10-24 10:05:00
W czwartej kolejce spotkań o mistrzostwo III ligi piłki koszykowej mężczyzn, zajmująca piątą lokatę drużyna MUKS 1811 Unia Tarnów podejmowała przed własną publicznością aktualnego lidera tabeli Klub Koszykarski Uniwersytet Rolniczy Kraków.

Tarnowianie bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie i w pierwszych minutach prowadzili 8:0. Koszykarze z Krakowa dość szybko zaczęli odrabiać straty i pod koniec kwarty byli bliscy wywalczenia przewagi. W ostatnich minutach rewelacyjnie spisywał się jednak Jacek Sulowski, który zdobył kolejno 6 punktów w efekcie czego pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 26:20. Kolejne odsłony meczu były bardzo wyrównane. Drugą kwartę tarnowianie nieznacznie przegrali 19:21, a trzecią 18:25. Czwarta część spotkania to okres bardzo dobrej gry tarnowskich koszykarzy, którzy wygrali ją 28:20 i tym samym całe spotkanie 91:86.

Punkty dla tarnowskiej drużyny zdobyli: Szewczyk 22, Niemczura 20, Stawarski 19, Sulowski 15, Piska 9, Zaczkiewicz 4 oraz Król 2.