I liga piłki ręcznej mężczyzn: Podział punktów w Tarnowie
access_time 2016-10-24 09:56:00
W siódmej kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej mężczyzn zespół SPR PWSZ Tarnów podejmował przed własną publicznością sąsiada z ligowej tabeli, drużynę KSSPR Końskie. Tarnowianie przystąpili do tego spotkania pod wodzą trenera Marcina Ogarka. Na stanowisku zastąpił on Ryszarda Skutnika, który podpisał kontrakt z piątą drużyną w kraju – Górnikiem Zabrze.

Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć prof. dr hab. Stanisława Komornickiego, JM Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie w latach 2007-2015, przyjaciela młodzieży i sportu, który zmarł po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 67 lat.

Tarnowianie przystąpili do tego spotkania bardzo skoncentrowani. Bardzo dobrze radzili sobie zarówno w obronie jak i w ataku. Przez cały mecz wynik oscylował w okolicach remisu i żadnej z drużyn nie udało się wypracować kilkubramkowej przewagi. Po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 15:14. W ostatniej minucie meczu była szansa na zdobycie dwóch punktów, szczypiorniści SPR-u prowadzili bowiem różnicą jednej bramki, jednak gościom z Końskich udało się doprowadzić do remisu i ostatecznie po bardzo wyrównanej grze SPR PWSZ Tarnów i KSSPR Końskie podzielili się punktami. Mecz zakończył się wynikiem 29:29. Piłkarze ręczni SPR-u zajmują 8 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 7 punktów.

W przerwie spotkania wręczono nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Tarnowa laureatkom konkursu zorganizowanego przez SPR PWSZ Tarnów.