Fuszerka na Krakowskiej pochłonie kolejne miliony, czyli co w prasie piszczy
access_time 2016-10-19 08:14:00
Szybka kolej nadjeżdża powoli. Po co miastu kolejny park&ride? Dzieci na moment zamienią się w DJ’a - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.

W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:

  • Szybka kolej nadjeżdża powoli…

Urząd Marszałkowski w Krakowie, właściciel spółki Koleje Małopolskie, zapowiedział, że zgodnie z wcześniejszym planem w grudniu ruszą nowe połączenia Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej Kraków – Tarnów – Kraków. Obsłużą je nowoczesne składy, które komfortem dorównują słynnemu pendolino. Na razie pojadą one z prędkością nie większą niż 120‑130 km na godzinę, potem może wyższą. Na trasie do Krakowa i z powrotem będą kursować nowoczesne składy impuls i actus, chwalone za wysoki komfort.

  • Po co miastu kolejny park&ride?

Tarnów podpisał umowę na opracowanie projektu funkcjonalno‑użytkowego terenu w pobliżu nieczynnego dworca PKP w Mościcach, gdzie planowana jest budowa parkingu typu park&ride. Byłby to drugi tego typu obiekt w mieście. Po co kolejny, skoro funkcjonujący od dziesięciu miesięcy parking koło dworca głównego świeci pustkami? Czy nie jest to zbytnie wybieganie w przyszłość? Istniejący parking park&ride świeci pustkami, a miasto chce budować kolejny w Mościcach.

W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:

  • Fuszerka na Krakowskiej pochłonie kolejne miliony

Siedem mln zł to w Tarnowie zbyt mało, by porządnie wyremontować półkilometrowy odcinek ul. Krakowskiej w centrum. Teraz, po niespełna pięciu latach od zakończenia słynnej modernizacji, trzeba będzie wydać kolejne 4,5 mln zł, aby wymienić kostki z porfiru na granitowe. Powód? Jezdnia rozsypuje się w oczach, a jej stan zagraża tym, którzy się po niej poruszają. – Nie sposób w nieskończoność naprawiać tę nieudaną inwestycję. Wybrano zły materiał, a układanie kostek w środku zimy sprawiło, że część jezdna jest w fatalnym stanie – przyznaje Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.Jak ustalili dziennikarze Gazety Krakowskiej, w projekcie przyszłorocznego budżetu zarezerwowane zostaną pieniądze na kolejny wielki remont ul. Krakowskiej. Jeśli radni go zatwierdzą, prace rozpoczną się na wiosnę i to bez względu na to, czy do tego czasu jakikolwiek wyrok zapadnie przed sądem, który rozpatruje właśnie pozew miasta przeciwko wykonawcy feralnej inwestycji.

  • Dzieci na moment zamienią się w DJ’a

Legendarny polski DJ i producent muzyczny DJ Krime (Wojciech Długosz) przyjedzie do Tarnowa i poprowadzi warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży. Zajęcia odbędą się już w najbliższą niedzielę w Galerii Sztuki na Dworu PKP i będą podsumowaniem projektu realizowanego przez  fundacje Kultury i Sztuki „i Kropka”. Podczas ostatniego spotkania w ramach cyklu warsztatów „Co ty sobie wyobrażasz? VOL3. Sztuka w podróży” uczestnicy poznają pracę DJ’a oraz nauczą się wykorzystywania gramofonu do nagrań i tworzenia własnej muzyki. Na podsumowanie spotkania przed uczestnikami warsztatów zagra także sam nauczyciel – DJ Krime. Nie zabraknie również niespodzianek i drobnych upominków. Początek muzycznych wrażeń o godz. 16.

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...