Czy wyjaśnią morderstwo sprzed 18 lat?
access_time 2016-10-12 08:39:00
Tarnów się starzeje. Rasistowskie bohomazy tuż obok żydowskiej bimy. „Dwójka” ma w końcu nowiutkie boisko - czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.

W dzisiejszym numerze Tygodnika TEMI można przeczytać m.in. o tym:

  • Tarnów się starzeje

Zbliżamy się do sytuacji, kiedy w mieście będziemy mieć więcej seniorów niż dzieci. Wiele osób będzie musiało liczyć na opiekę w domach pomocy społecznej. Problem w tym, że już dziś nie ma w nich wolnych miejsc.Tarnów się starzeje, bo od wielu lat utrzymuje się niska liczba urodzeń i jednocześnie wzrasta liczba osób starszych w związku z wydłużaniem się życia – statystyczny tarnowianin dożywa prawie 76 lat, a długość życia przeciętnej tarnowianki wynosi 83 lata.

  • Czy wyjaśnią morderstwo sprzed 18 lat?

Wszystko wskazuje na to, że funkcjonariusze Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie doprowadzą do końca sprawę morderstwa, do jakiego 18 lat temu doszło w Łęce Szczucińskiej. Mimo że prowadziło ją kilka jednostek policji, żadnej z nich nie udało się wpaść na trop zabójcy. Teraz ma się to zmienić. Pod Szczucinem, w miejscu znalezienia zwłok Iwony, przeprowadzono wizję lokalną.

W dzisiejszym numerze Gazety Krakowskiej można przeczytać m.in. o tym:

  • Rasistowskie bohomazy tuż obok żydowskiej bimy

Pozostałości tarnowskiej synagogi to cel wycieczek Żydów z całego świata. W pobliskich kamienicach mieszkają romskie rodziny. W jednych i drugich godzą świeże bazgroły na murach okalających zabytkową bimę. W oczy rzucają się wulgarne napisy: „Jeb... Cyganów” oraz skrót JŻS, który wśród chuliganów piłkarskich oznacza „Jeb... Żydów Sku...”. Tomasz Malec, prezes walczącej z rasizmem fundacji Antyschematy 2, nie mógł uwierzyć własnym oczom. – To miejsce odwiedza sporo wycieczek zagranicznych. W jakim świetle takie rzeczy nas teraz stawiają? – oburza się. Wysmarowana tym samych charakterem pisma nazwa jednego z klubów sugeruje, że za aktem wandalizmu stoją kibole. Po naszej interwencji policja wszczęła dochodzenie w sprawie szerzenia nienawiści. – Nie możemy takich rzeczy zamiatać pod dywan. Boli mnie, że nie można czuć się bezpiecznie obok bimy – wzdycha Malec. Po interwencji „Gazety Krakowskiej” wulgaryzmami zajęła się tarnowska policja. 

  • „Dwójka” ma w końcu nowiutkie boisko

Dobiegły końca prace związane z przebudową boiska sportowego w Szkole Podstawowej nr 2 w Tarnowie. Modernizacja trwała od lipca i pochłonęła 245 tysięcy złotych. W obiekcie wymieniono nawierzchnię. Miejsce pękającego betonu zajmuje teraz nawierzchnia poliuretanowa. Oprócz tego przebudowana została skocznia w dal, wraz z miejscami dla sędziów. Wokół placu gry zainstalowano siatkę o wysokości 6 metrów. Na boisku będzie można teraz komfortowo grać w piłkę nożną, koszykówkę albo w siatkówkę. Gdy tylko pogoda na to pozwoli, obiekt zostanie otwarty i rozegrane na nim będą pierwsze zawody.

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...