Sukces pięściarzy Tigera Tarnów
access_time 2016-09-20 10:20:00
Bardzo duży sukces odnieśli najmłodsi pięściarze Tigera Tarnów. Podczas odbywających się w Busku Zdroju eliminacji wojewódzkich do Mistrzostw Polski Młodzików zdobyli trzy pierwsze miejsca w swoich kategoriach wagowych.

Do rywalizacji stanęli zawodnicy reprezentujący kluby zrzeszone w Małopolskim, Podkarpackim, Świętokrzyskim i Lubelskim Okręgowym Związku Bokserskim. Młodzicy z Tarnowa wygrali trzy z osiemnastu przewidzianych finałów.

Reprezentacja Tigera Tarnów w składzie: Maciej Basta 46 kg, Miłosz Zaucha 52 kg i Paweł Bardo 63 kg wywalczyła również pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej, a Paweł Bardo zdobył tytuł najlepszego zawodnika eliminacji. Cała trójka awansowała do finałów Mistrzostw Polski w Poznaniu i ma już zapewniony co najmniej brązowy medal tych zawodów.

Równolegle na tym samym ringu rozegrane zostały V Gwardyjskie Mistrzostwa Polski, gdzie reprezentanci Tigera Tarnów zdobyli siedem medali. Drużynowo tarnowska ekipa uplasowała się na drugim miejscu. Złote medale i tytuły mistrzowskie zdobyli: junior 60 kg Maciej Kiwior, junior 90 kg Artur Górski i junior +91 kg Grzegorz Basta. Srebrne medale i tytuły gwardyjskich wicemistrzów Polski powędrowały do:  kadetki 54 kg Kingi Misiaszek, juniorki 54 kg Katarzyny Żelaznej, kadeta 75 kg Szymona Tryby i seniora 64 kg Jakuba Krasa.

W narożniku sekundowali trenerzy: Józef Sadko i Sebastian Piątkiewicz.