Kolejna zmiana organizacji ruchu pod wiaduktem na Krakowskiej
access_time 2016-05-11 08:40:00
W okolicach wiaduktu kolejowego na ulicy Krakowskiej wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu. Z ruchu wyłączone zostaną wewnętrzne pasy obu jezdni. Kierowcy poruszać się będą po pasach skrajnych. Zmiany te obowiązywać będą już od jutra (12 maja) do końca lipca.

Jednocześnie - jak informuje tarnowski magistrat - do 3,2 m ograniczona zostanie wysokość pojazdów, które będą mogły przejechać pod wiaduktem. Dojazd od strony Krakowa do bocznicy kolejowej oraz przedsiębiorstw przy ul. Kochanowskiego, Narutowicza, Bandrowskiego, Towarowej i Wodnej możliwy będzie drogą krajową nr 94 (południowa obwodnica Tarnowa) i nr 73 (Lwowska) i dalej przez ulicę Okrężną, Gumniską oraz Konarskiego albo przez Słoneczną, Al. Jana Pawła II, Błonie, Spokojną, Elektryczną, Wyszyńskiego, Czystą, W. Wody i Kochanowskiego do ulicy Krakowskiej. Z autostrady A4 dojazd możliwy będzie od zjazdu z węzła autostradowego Tarnów Zachód przez ulicę Witosa, Kwiatkowskiego, Mościckiego, W. Wody i Kochanowskiego. Dojazd od strony Rzeszowa pozostaje bez zmian.

Ruch pieszych na odcinku od przejść dla pieszych przy ulicy Dworcowej i przy ulicy Przemysłowej będzie się odbywał po stronie południowej (po stronie dworca).

Przypomnijmy, że prace przy wiaduktach kolejowych realizowane są przez PKP. To właśnie spółka jest właścicielem tych obiektów i to ona odpowiada za ich utrzymanie.

Komentarze...