"Jedwabne" warsztaty w PracOFFni TCK
access_time 2016-05-12 08:00:00
Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu PracOFFnia. Wiosna w pełnym rozkwicie i podczas zaplanowanych warsztatów będzie można jej piękno i wielobarwność przelać na najszlachetniejszą z tkanin tworząc malowaną, jedwabną biżuterię.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają techniki malowania na jedwabiu i stworzą ozdobną jedwabną biżuterię idealnie pasującą do zwiewnej letniej sukienki. Na zajęciach malowana będzie jedwabna chusteczka, którą będzie mogła zaraz po namalowaniu stać się naszyjnikiem.

Będzie można dowiedzieć się jakie materiały są potrzebne do malowania na jedwabiu oraz poznać fascynującą historię tej tkaniny i malowania na niej. Nauczyć się malować na jedwabiu w technice konturowej lub akwarelowej. Poznać zasady kompozycji tak aby stworzyć ciekawy wzór.

Dzięki efektom specjalnym jedwabna praca stanie się artystyczna i malarska. Będzie możliwość poznania podstawowych akcesoriów do tworzenia biżuterii i nauczenia się używania ich oraz jak namalowany jedwab oprawiać tak aby powstała ozdobna i autorska biżuteria jedwabna.

Na Warsztaty Letniej malowanej biżuterii jedwabnej zapraszamy osoby, które ukończyły 16 lat, a odbędą się one 21 i 22 maja br. i obejmować będą 4 godzin zajęć, które odbędą się według harmonogramu:

  • Grupa I - 21 maja (sobota) - godz. 16.00-20.00
  • Grupa II - 22 maja (niedziela) - godz. 10.00-14.00

Koszt udziału w warsztatach to 40 złotych. Zapisy rozpoczynają się 9 maja od godziny 15.00 do 18.00 (tylko pierwszego dnia), w pozostał dni poniedziałek-piątek od godziny 8.00 do 18.00, sobota od godziny 10.00 do 17.00, w Biurze Obsługi TCK. Liczy się kolejność zgłoszeń, a gwarantem miejsca jest wpłata. Liczba miejsc ograniczona.

 

Komentarze...