Termalica przegrywa ważny mecz
access_time 2016-05-02 08:26:00
W 34.kolejce Ekstraklasy Termalica Bruk-Bet Nieciecza uległa na własnym stadionie Górnikowi Łęczna 0:2. Była to ważna rywalizacja w kontekście utrzymania w lidze.

Niecieczan czekają jeszcze trzy trudne mecze, w tym dwa na wyjeździe. Bramki dla gości strzelili w 31.minucie Przemysław Pitry i w 88.minucie Jakub Świerczok. Gospodarze mieli również szanse na zdobycie gola, m.in. piłka po strzale Artema Putiwcewa trafiła w słupek. Mecz obfitował w poważne kontuzje i żółte kartki, na noszach zniesiono z boiska bramkarza Górnika Łęczna Sergiusza Prusaka, który został przewieziony do szpitala. Kontuzji doznał też piłkarz Termaliki Dariusz Jarecki i również przedwcześnie opuścił murawę.​

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Sebastian Nowak - Dalibor Pleva, Pavol Stano, Artem Putiwcew, Dariusz Jarecki (25. Sebastian Ziajka) - Vladislavs Gutkovskis, Bartłomiej Babiarz, Tomasz Foszmańczyk (60. Patrik Misak), Mateusz Kupczak, Jakub Biskup (74. Dawid Plizga) - Wojciech Kędziora.

Górnik Łęczna: Sergiusz Prusak (69. Silvio Rodic) - Paweł Sasin, Radosław Pruchnik, Tomislav Bozic, Leandro - Grzegorz Bonin, Maciej Szmatiuk, Jan Bednarek, Tomasz Nowak, Bartosz Śpiączka (66. Grzegorz Piesio) - Przemysław Pitry (76. Jakub Świerczok).