Zwycięstwo SPR-u Tarnów
access_time 2016-03-14 08:17:00
W meczu 19. kolejki spotkań o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej mężczyzn zespół SPR Tarnów podejmował przed własną publicznością UKS Olimp Grodków.

Tarnowianie rozpoczęli to spotkanie bardzo dobrze. W czwartej minucie po trzech celnych trafieniach Dutki i jednym Łukasza Nowaka prowadzili 4:2. Następnie krótki okres słabszej gry wykorzystali goście, którzy szybko odrobili straty, by w 14 minucie objąć prowadzenie 5:6. Kolejne minuty to nieznaczna przewaga zespołu z Grodkowa, który prowadził 7:9 i 9:11. W ostatniej minucie pierwszej połowy tarnowianom udało się doprowadzić do remisu, a chwilę później objąć prowadzenie 12:11. W drugiej odsłonie meczu tarnowianie systematycznie wypracowywali sobie przewagę, by ostatecznie zwyciężyć w całym spotkaniu 29:24(12:11). Rewelacyjnie w tym meczu spisywał się zawodnik SPR-u Tarnów Damian Misiewicz, zdobywca 13 bramek. Obecnie szczypiorniści SPR-u zajmują 7 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 17 punktów. Kolejne spotkanie rozegrają 19 marca w Wągrowcu.

SPR Tarnów - UKS Olimp Grodków 29:24 (12:11)

SPR: Barnaś, Ciochoń - Misiewicz 13, Dutka 6, Kowalik 5, Jewuła 2, Kubisztal 2, Nowak Ł. 1, Szatko, Sanek, Karwowski
Olimp:  Muszak, Wiącek, Łągiewka - Baran 8, Chmiel 6, Żubrowski 4, Koszyk 2, Ogorzelec 2, Gradowski 1, Bujak 1, Kolanko, Matyszok, Biernat T., Biernat P., Piech, Klimkow