Finał XVII edycji TLK
access_time 2016-03-12 16:16:00
6 marca w hali sportowej „Jaskółka” w Tarnowie - Mościcach odbyło się zakończenie sezonu XVII Edycji Tarnowskiej Ligi Koszykówki. W meczu o mistrzostwo drużyna MPETROL Basket Team pokonała w finale Extrapost Tokato Efes 83-79.

W meczu o 3 miejsce już na samym początku można było zauważyć że koszykarze Zdrowego Projektu nie będą faworytem tego meczu a osamotniony D. Wojciechowski sam nie wiele mógł zrobić przeciwko dobrze dysponowanym przeciwnikom co dało wynik 19:8 dla Stokersów. Druga kwarta to zryw Zdrowego Projektu i próba powrotu do gry i wygrana 17:11 w tej kwarcie co dało wynik 30:25 i wydawało się że mecz jeszcze będzie emocjonujący.

Po przerwie gra się wyrównała lecz nadal przeważali Stokersi co pozwalało im kontrolować wynik tego meczu przed ostatnią kwartą na którą wychodzili z 8 punktową zaliczką.

W czwartej i jak się okazało decydującej kwarcie tego meczu za sprawą 14 punktów T. Langnera, Stokersi powiększyli jeszcze przewagę i dobili drużynę Zdrowego Projektu wygrywając ją 23:10 a tym samym cały mecz zdecydowanie 68:47 co dało im brązowy medal w 17 edycji TLK

Zdrowy Projekt – Stokersi 47:68 8:19 / 17:11 / 12:15 / 10:23

Dla Stokersów: Langner 19(3x3),Karaś 15,Wais 9(3x3),Pasternak 9,Pokorny 8, Pabian 8

Dla Z.Projektu: Wojciechowski 18,Chmielowski 11,Garwol 6(2x3),Salomon 6, J.Put 4,M.Put 2

Do finału awansowały dwie drużyny, które były bardzo głodne sukcesu po tym jak w 16. edycji wszystko wskazywało że któraś z nich wygra ligę a przyszło im zagrać tylko o 3 miejsce. Teraz się udało i to w przekonującym stylu wywalczyły awans do finału ale tu tylko jedna drużyna mogła wygrać i ktoś znowu był niezadowolony z wyniku.

Początek finału to bardzo równa i skuteczna gra w ataku jak i obronie drużyny Mpetrolu, którzy stopniowo powiększali przewagę nad drużyną Tokato w której tylko D. Szewczyk trzymał wynik po tym jak boisko musiał opuścić lider punktowy tej drużyny T. Gembarowski, który nabawił się kontuzji lewego barku co dało wynik 28:16 po tej części gry i ustawiło nieco wynik. Kolejna kwarta to nadal skuteczny D. Szewczyk po stronie Tokato a po stronie przeciwników po kilku trafieniach za 3 punkty wynik po tej kwarcie to 21:19 dla Tokato.

Po przerwie gra się nieco wyrównała lecz nadal tylko D. Szewczyk był wyróżniającym się graczem po stronie Tokato a kompletnie nie widoczni byli szczególnie podkoszowi T. Niskowski i P. Badełek czy J. Ciuruś, którzy razem zdobyli w tym meczu 6 punkty, a zupełnie odmienna sytuacja była w Mpetrolu w którym praktycznie wszyscy punktowali a to dało wynik 18:17 w tej kwarcie. Przed ostatnią kwartą wynik na tablicy wyników to 64:55 dla Mpetrolu i wydawało się że to oni kontrolują już przebieg tego meczu i nic już nie powinno im odebrać zwycięstwa w tym mecz. Niestety dla Mpetrolu na 2 minuty przed końcem stało się coś co nie miało prawa się stać i za sprawą 5 strat z rzędu sami doprowadzili do nerwowej końcówki w której gracze Tokato mogli doprowadzić do dogrywki a nawet wygrać ten mecz gdyby próby rzutów za trzy punkty znalazły drogę do kosza.

Ostatecznie po celnych rzutach wolnych J. Sulowskiego, który w tym meczu zdobył 29 pkt w tym trafił 5 razy za 3 pkt i został MVP Finału to drużyna Mpertolu wygrała 83:79 i zdobyła kolejny już złoty medal a

Mpetrol Basket Team – Extrapost Tokato Efes 83:79 28:16 / 19:21 / 17:18 / 19:24

Dla Mpetrolu: Sulowski 29(5x3),Piska 17(5x3),Gacoń 12,Piwowarczyk 9, Baran 8,Malinowski 5,Wawrzonek 3

Dla Tokato: Szewczyk 38(2x3),Gębarowski 14(3x3),Niepsuj 14,P.Grajdura 7(2x3),Niskowski 2,Badełek 2,Ciuruś 2

MISTRZ TLK XVII EDYCJA: „ MPETROL BASKET TEAM ”

MVP FINAŁU: JACEK SULOWSKI - Mpetrol Basket Team: 29 pkt