Seniorzy MUKS 1811 przerwali złą passę!
access_time 2016-03-01 08:07:00
W miniona niedzielę seniorzy MUKS wygrali na własnym parkiecie rewanżowy mecz z zespołem MKS Gorlice 79:73 (17:19; 15:12; 23:23; 24:19). Dzięki wyrównanej grze obydwóch zespołów, tarnowscy kibice byli świadkami bardzo ciekawego widowiska.

W pierwszej kwarcie Gorlice wypracowały sobie niewielka przewagę, natomiast w kolejnej, za sprawą lepszej skuteczności rzutowej to tarnowianie nieznacznie przesunęli się na prowadzenie. Trzecią kwartę obydwie drużyny zakończyły remisem, dlatego też ostatnia część spotkania praktycznie rozpoczęła mecz od nowa. W zaciętej rywalizacji więcej szczęścia mieli tarnowscy koszykarze, którzy zakończyli mecz wynikiem 79:73. Bardzo dobra gra, zwłaszcza w strefie podkoszowej Dawida Szewczyka, który wrócił do zespołu po kontuzji oraz skutecznie grającego Daniela Stawarskiego w znacznym stopniu przyczyniły się do wygranej zespołu

MUKS 1811 UNIA Tarnów – MKS Gorlice – 79:73 – (17:19; 15:12; 23:23; 24:19)
MUKS: Bogusz 13, Stawarz 0, Niemczura 2, Skowron 0, Piska 5, Król 0, Sulowski 12, Uriasz 4, Szewczyk 21, Stawarski 22
GORLICE: Roman 0, Opiela 2, Szymański 0, Rykała 23, Kopacz 3, Cygan 24, Orlof 12, Książek 9

Pozostałe mecze:

Oprócz Seniorów kolejne zwycięstwo w ligowych rozgrywkach Krakowskiego Okręgowego Związku Koszykówki odnotowali Młodzicy MUKS. Wygrywając aż 61 punktami w konfrontacji z zespołem STS WIKAR z Nowego Sącza. Świetne akcje podkoszowe w wykonaniu naszych zawodników można było oglądać przez cały mecz, zwłaszcza w wykonaniu Krasa Bartłomieja (33) oraz Tryby Mateusza (20). Oprócz rewelacyjnej gry w ataku nasi zawodnicy nie zawiedli również w obronie. Znakomita gra zespołowa spowodowała, że przeciwnik zdołał rzucić jedynie 30 punktów w całym meczu. Presję na parkiecie jaką narzucili przeciwnikowi nasi zawodnicy widać było już od początku spotkania, co
w efekcie pozwoliło im wygrać pierwszą kwartę 29:7. Kolejne trzy zagrali na równie wysokim poziomie, dominując boisko zarówno w ataku jak i w obronie i kończąc mecz z wynikiem 91:30.

27.02.2016 – Młodzik
MUKS 1811 UNIa Tarnów – STS WIKAR Nowy Sącz – 91:30 – (29:7; 25:7; 22:4; 15:12)
MUKS: Kras 33, Nowak 4, Tyrka 3, Lech 0, Pochroń 6, Tryba 20, Kloch 14, Fryś 0, Banak 11, Szmyrko 0, Wąs 0

27.02.2016 – Junior
MKK MDK Kielce – 1811 UNIA Tarnów – 70:65 – (11:16; 21:12; 22:16; 16:21)
MUKS: Bogusz 30, Jewuła K. 6, Ślaski 0, Gogola 4, Jewuła P. 0, Kozdroń 0, Gromadzki 13, Król 3, Piotrowski 9, Wójcik 0

28.02.2016 – Chłopiec
Radwan Sport Kraków- MUKS 1811 UNIA II TArnów 66:37 ( 20:12, 14:10, 17:7, 15:8 )
MUKS: Słowik 0, Opioła 5, Linard 0, Tyrka 13, Nazaruk 0, Pyzik 0, Camara 2, Idziak Grzegorz 9, Dydyński 0, Cholewa 0, Więckowski 6, Gerlach 2