Pojawią się parkingowi
access_time 2004-06-28 08:01:24

W ciągu ostatnich kilku lat w tarnowskiej płatnej strefie parkingowej opłaty kontrolowała wyłącznie Straż Miejska. Od dziś w centrum miasta mają pojawić się także czterej parkingowi TZDM-u, którzy przyjdą sprawdzić, czy uiściliśmy opłatę za parkowanie.

Dyrektor Stanisław Pyzdek zapowiadał pojawienie się parkingowych w strefie postojowej już jakiś czas temu. Do końca nie było jednak wiadomo, czy rzeczywiście pojawią się na płatnych parkingach czy też nie.

Początkowo była to jedynie luźna propozycja, która z czasem nabrała jednak realnego kształtu. W piątek potwierdziliśmy natomiast u dyrektora TZDM-u, że parkingowi rzeczywiście będą zatrudnieni i rozpoczną pracę już w ten poniedziałek, czyli dziś.

Do zadań parkingowych będzie należała pomoc strażnikom miejskim w kontrolowaniu uiszczania przez kierowców opłat postojowych, ale nie tylko. Będą też posiadali przy sobie bilety parkingowe i każdy kierowca będzie mógł kupić sobie taki blankiet u parkingowego bez potrzeby biegania w tym celu do kiosku "Ruchu".

- Tarnowscy parkingowi będą oczywiście odpowiednio oznakowani, więc nie będzie problemu z ich rozpoznaniem - twierdzą przy tym drogowcy.

- Parkingowych będziemy mogli spotkać na różnych płatnych parkingach w centrum Tarnowa: na placu Kazimierza, ulicach Targowej, Bernardyńskiej, Krakowskiej i Lwowskiej - tłumaczy dyrektor Stanisław Pyzdek. - Będą się przemieszczać po całej strefie i zaglądać kierowcom za szyby, czy są tam uiszczone opłaty za płatny parking. Oczywiście nie oznacza to, że Straż Miejska nie będzie już miała pod tym względem co robić. Strażnicy miejscy też nadal będą kontrolowali uiszczanie opłat parkingowych.

Zatrudnienie parkingowych przez TZDM ma jeszcze jeden aspekt, związany z bezrobociem. Czterech z nich to bowiem właśnie tarnowscy bezrobotni, zatrudnieni w zarządzie dróg w ramach prac interwencyjnych.

Komentarze...