Organizatorzy wprowadzili w tym roku innowację, koncerty odbywać się będą w różnych miejscach – w dworku w Kąśnej, w Tarnowskim Teatrze, w Ratuszu i Sali Lustrzanej. Dojazd do Kąśnej nie stanowi problemu, ponieważ jak to zwykle bywa w przypadku koncertów w Kąśnej, godzinę wcześniej jest podstawiony pod Tarnowski Teatr autobus, który zawozi melomanów na miejsce.
Tydzień Talentów to festiwal, w którym biorą udział laureaci prestiżowych konkursów, którzy już wykazali się swoimi szczególnymi talentami w kraju. - Ale do tego by zaistnieć na scenie, nie wystarczy talent i tytaniczna praca – mówi Pani Krystyna Szamańska z Centrum Paderewskiego. – Potrzeba jeszcze do tego odpowiedniego czasu i odpowiedniego miejsca. I takim „miejscem” i „czasem” stał się właśnie Festiwal Tydzień Talentów, który wyłonił już niejedną muzyczną gwiazdę.
Program XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Tydzień Talentów – Tarnów 2004
6 listopada – sobota - Dworek I.J. Paderewskiego Kąśna Dolna godz. 18. Koncert Inauguracyjny „Tarnowskie Powroty” – prowadzenie Krystyna Szamańska.
Zbigniew Bargielski – Yeux a troi
Motion Trio – Psalm
Paweł Baranek – Pierwszy Dzień wiosny
Janusz Wojtarowicz – Cisza
Janusz Wojtarowicz – Dźwięki Wojny
Motion Trio – China Town
Wojciech Kilar – Orawa
Janusz Wojtarowicz – UFO
Paweł Baranek – Gwiazdy
Paweł Baranek – Gra IV
Marcin Gałażyn - Speed
Janusz Wojtarowicz _ Karawana
Janusz Wojtarowicz – Gra VI
Motion Trio – You Dance
7 listopada – niedziela Ratusz Godz. 18.00 CON GRAZIA – prowadzenie Tomasz Strahl
Piotr Bylica – wiolonczela, Agnieszka Kozło – fortepian
Fryderyk Chopin – Polonaise brillante op.3, Sonata g-moll op. 65 na fortepian i wiolonczelę I Cz. Allegro moderato)
Marcin Zdunik – wiolonczela - N. Paganini – Kaprysy nr 9,13,24 op. 1 na skrzypce solo (transkrypcja na wiolonczelę solo: Marcin Zdunik), J.S. Bach Adagio i Fuga z I Sonaty g-moll na skrzypce solo BWV 1001 (transkrypcja na wiolonczele solo: Marcin Zdunik.
Adam Krzeszowiec – wiolonczela, Joanna Galon – fortepian
J.S.Bach Preludium z IV suity Es-dur BWV 1010 na wiolonczelę solo
P. Locatelli – Sonata D-dur cz. I Allegro
R. Schumann – Adagio und Allegro op. 70
G. Bacewicz – Kaprys Polski na wiolonczelę solo (opr. Andrzej Orkisz)
G. Cassado – Taniec zielonego diabła
8 listopada – poniedziałek – Sala Lustrzana godz. 18.00 CON BRAWURA Józef Kański – prowadzenie
Sebastian Oroń – saksofon
Michał Dziad – fortepian
Program:
Edison Denisov – Sonate pour saxophone alto et piano
Georgie Gershwin – Three Preludes
Alfred Desenclos – Prelude, Cadence et Finale
Andrzej Dytkiewicz – Danse Triste for saxophone alto und piano
Robert Bartosiewicz – tuba, Kinga Komperda – fortepian
program: A. Lebedew – Koncert na tubę
G. Ekler – Sonata
H. Painpare – Concertpiece
W. Błażewicz – Szkic koncertowy nr 5
A. Corelli – Sonata F-dur
J.S. Bach – Badinerie
9 listopada - wtorek - Tarnowskie Talenty - Koncert uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie
Sala Lustrzana godz. 18.00
Anna Woźniakowska – prowadzenie
Dariusz Witek- saksofon, Waldemar Różański fortepian
Dariusz Milhaud – Scramouche – Suita na saksofon z orkiestrą
Igor Lipiński – fortepian
Domenico Scarlatti – Sonata C-dur K. 159, Sonata E-dur K. 380
Ferenz Liszt – Grand Etude de Paganini nr 5 „La chasse”
Sergiusz Rachmaninow – Preludium cis - moll op. 3 nr 2, Preludium gis - moll op. 32 nr 12
Grażyna Bacewicz – „Tocatta” z II Sonaty na fortepian
Mirosław Tokarczyk – trabka, Sławomir Kokosza – fortepian
Tomasso Albinoni – Koncert Es – dur cz. I Grave, cz II Allegro
Adam Cichoń – Wspomnienie o Arbanie – polka koncertowa
Magdalena Kołodziejczyk – flet, Monika Gardoń – Preinl – fortepian
G.Ph. Telemann – Fantazja h – moll nr 3 na flet solo
E. Bozza – Imane op. 38 na flet solo
B. Martinu – I Sonata na flet i fortepian
Tarnowski Teatr godz. 20.00
MONK
Marcin Sobczyk – I tenor
Grzegorz Ważny – I tenor
Mirosław Pasek – II tenor
Tomasz Stec – baryton
Piotr Cyz – bas
Movie Story
Bartek Szuszłakiewicz – piano syntezatory
Stanisław Migała – gitary
Jacek Kielecki – bass
Bartek Rojek – perkusja
Szymon Kacykowski – saxofony
10 listopada środa - Ratusz godz. 18.00 - L`ARTE DEL VIOLINO
Jadwiga Kaliszewska – prowadzenie
Agata Jeleńska – skrzypce, Marcin Sikorski – fortepian
N. Paganini – Kaprys nr 11
D. Szostakowicz – (opr D. Cyganowa) – 4 Preludia
L. van Beethoven – IV Sonata a – moll na skrzypce i fortepian op. 23
C. Saint – Saens (opr. E. Ysay`a)- Etude en forme de Valse
Marianna Szadowiak – skrzypce, Marcin Sikorki – fortepian
J.S. Bach – Ciaccona z II Partity d – moll na skrzypce solo
E. Ysaye – III Sonata „Ballada” op. 27 nr 3
J. Brahms – II Sonata A – dur op. 100 na skrzypce i fortepian
11 listopada – czwartek – Dworek I.J. Paderewskiego Kąśna Dolna godz. 18.00 - PIANIŚCI U PADEREWSKIEGO
Jan Popis – prowadzenie
Jacek Kortus
Fryderyk Chopin – II Ballada F-dur op. 38, Nokturn c-moll op. 48 nr 1, Polonez As-dur op. 53
Ignacy Jan Paderewski – Menuet G-dur
Aleksandra Mozgiel
Fryderyk Chopin – 12 Preludiów z op. 28: A-dur nr 7. fis-moll nr 8. E-dur nr 9, cis –moll nr 10, H-dur nr 11. gis-moll nr 12, Fis-dur nr 13, es-moll nr 14, Des-dur nr 15, b-moll nr 16, As-dur nr 17, f-moll nr 18
Asndante spianato i Wielko Polonez Es-dur op.22
Michał Pietrzak
Karol Szymanowski – Serenada Don Juana, nr 3 z cyklu „Maski” op. 34
Ferenc Liszt – Sonata h-moll
12 listopada – Sala Lustrzana godz. 18.00 - Laureaci XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Tydzień Talentów Tarnów 2003
Krystyna Szamańska – prowadzenie
Natalia Sawościanik – fortepian
F. Chopin – Koncert e-moll na fortepian i orkiestrę op. 11
Aleksandra Ohar – wiolonczela
J. Haydn – Koncert wiolonczelowy C-dur VIIb/1
Tarnowska Orkiestra Kameralna