Sikora ułaskawiony
access_time 2005-12-11 17:40:48
Listy wysyłane od kilkunastu miesięcy do prezydenta Kwaśniewskiego przyniosły efekt. Po 10 latach więzienia Sławomir Sikora uzyskał ułaskawienie. Tarnowianie bardzo aktywnie uczestniczyli w akcji prowadzacej do ułaskawienia.

"Dwa lata temu na festwalu Vitae Valor gościł  Krzysztof Krauze. Zapytałem go wówczas o bardzo popularny film "Dług" - wspomina Jerzy Świtek, współorganizator akcji na rzecz uwolnienia Sikory. Po tym spotkaniu - Izabella Bieniek, Łukasz Winczura, Ryszard Zarzałka i ja - zajęliśmy  się zbieraniem podpisów. Rok temu gościł u nas sam Sikora promując swoją książkę. Prezydent Kwaśniewski zdecydował się na ułaskawienie. Uwzględniając okoliczności działania można uznać, że była to obrona konieczna" - komentuje Jerzy Świtek.

 

Przypomnijmy, że historia Sławomira Sikory była podstawą do napisania scenariusza do filmu Krzysztofa Krauzego "Dług". Sikora dostał 25 lat za zabicie swojego oprawcy. Ponad tysiąc tarnowian zadeklarowało poparcie dla Sikory na stronie internetowej stowarzyszenia Dług. W najbliższym czasie prawdopodobnie Sikora odwiedzi Tarnów. 

 
 

Komentarze...