Prezydencki Koncert Noworoczny
access_time 2006-01-10 16:40:31
W sobotni wieczór w Sali Lustrzanej odbędzię się Prezydencki Koncert Noworoczny. "Cztery Pory Roku" w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Filharmonii Lwowskiej pod dyrekcją Lilii Slusar, wspomnienia o Tarnowie - wiezór zapowiada się interesujaco.

Koncert Noworoczny to kolejna impreza w ramach roku jubileuszowego - 675-lecia nadania praw miejskich dla naszego Miasta.
Orkiestra Kameralna Filharmonii Lwowskiej pod dyrekcją Lilii Slusar wykona „Cztery Pory Roku” Antonio Vivaldiego.

 

To nie tylko uczta dla melomanów muzykii powaznej. Podczas koncertu posłuchać będzie można opowieści o Tarnowie sprzed lat.We wspomnieniach Brandstaettera, Goszczyńskiego, Bielatowicza, Kaczkowskiego i innych, publiczność posłucha o tym, że: Tarnów z produkcji fajek słynął, że do tramwaju bez biletu wchodzili tylko pasażerowie do metra wzrostu, jak bankierzy miasto hulankami i swawolą sławili oraz o luksusowym tarnowskim więzieniu, o pobyt w którym, zabiegała różna podejrzana klientela a także o tym, że Tarnów to prawie Neapol z włoskim niebem i tylko morza tu brak.

 

675 rocznica nadania praw miejskich Tarnowowi uczczona została 7 marca 2005 roku uroczystą sesją Rady Miejskiej w Ratuszu, wystawą historyczną dokumentów związanych z Tarnowem, uhonorowaniem osób zasłużonych dla Tarnowa i tarnowskiego samorządu oraz koncertem Vadima Brodskiego.

 

Współorganizatorem koncertu organizowanego w cyklu „Muzyka Nocą” jest Szkoła Muzyczna YAMAHA . Zapraszamy 14 stycznia do Sali Lustrzanej o godzinie 20.00. Wstęp wolny.

 

BB

Komentarze...