Rekolekcje dla studentów
access_time 2006-02-20 15:03:33
Już po raz czwarty Duszpasterstwo Akademickie "Tratwa" oraz Centrum Formacyjno-Rekolekcyjne "Arka" organizuje dla studentów wielkopostne rekolekcje. Pierwsze takie rekolekcje wygłosił w 2003 roku biskup tarnowski Wiktor Skworc.

W kolejnyhc latach byli to ojciec Maciej Zięba, dominikanin oraz ojciec Jozef Augustyn, jezuita. W tym roku organizatorzy zaprosili do przewodniczenia rozważaniom ks. dr hab. Stanisław Wszołek, profesora PAT w Krakowie - jednocześnie znanego i cenionego rekolekcjonistę.

 

Rekolekcje te cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży. W minionym roku uczestniczyło w nich ponad 120 młodych. Temat tegorocznych rekolkcji zamyka się w słowach ""Kuszenie i sens życia". Co się w nich mięsci? "Nawet niewyobrażalnie wielkie zapasy żywności nie zapewnią człowiekowi bezpieczeństwa i nie uchronią go od śmierci - mówi ks. Artur Ważny, duszpasterz młodzieżowy w Tarnowie. Nawet uznanie i szacunek wszystkich ludzi bez wyjątku nie da człowiekowi miłości i poczucia wartości, których pragnie. Nawet absolutna władza na ziemi okaże się tylko złudzeniem - wszak nie zdoła zapewnić człowiekowi niczego trwałego. Oto w największym skrócie sens zdarzenia, które miało miejsce na samym poczatku publicznej działalności Jezusa. Ulegając pokusom, odrywamy się od rzeczywistości i od Boga, i tak ostatecznie wystepujemy przeciwko sobie samym. Wszak jedynie Bóg, który miłuje każdego człowieka, nie stawiając żadnych warunków, jest prawdziwym celem wszelkiego stworzenia, źródłem zdolnym zaspokoić nienasycone serce człowieka" - tłumaczy ks. Ważny.

 

Rekolekcje zaplanowano od 10- 12 marca 2006 r. CFR w Gródku n. Dunajcem 153. Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.00, zakończenie w niedzielę ok. godz. 13. Dojazd do Gródka autobusem z Tarnowa lub Nowego Sacza. Koszt uczestnictwa (noclegi+wyżywienie) 70 zł. Duszpasterstwo zaprasza wszystkich zainteresowanych.

 

 

Zgłoszenia:

 

tel. 0-18/ 440 13 00

\kom. 0 605 088 112; 0 606 807 407

e-mail: arka@opoka.net.pl

lub

DA „Tratwa”, ul. Legionów 30, tel. 014 6317390

Komentarze...